PSV - Feyenoord 10:0!

Vedran Babić • nedjelja, 24.10.2010.

Uistinu nesvakidašnji događaj u Eredivisie! U derbi utakmici desetog kola dvoboj između velikana PSV-a i Feyenoorda okončan je nestvarnim rezultatom 10:0 za domaćina!

Kada bilo koji klub iz iole jače nogometne lige u Europi ubilježi pobjedu 10:0, to je vrijedno pažnje. A kada istim rezultatom PSV pobijedi Feyenoord, jedan od dva najveća rivala u Nizozemskoj, onda to zaslužuje posebne crte. Zaista je nevjerojatno kako se u današnjem profesionalnom nogometu takve stvari mogu dogoditi. U redu, nitko nije imun na loš dan, ali ovako loš?

Oboren rekord

Feyenoordu je ovo najteži poraz u povijesti. Prijašnji rekord držao je Ajax, koji ih je 18. rujna 1983. porazio s 8:2.

Vezane vijesti

Bilo kako bilo, ova utakmica će sigurno ući u anale. Što se to dogodilo s igračima Feyenoorda, nitko ne može znati, a činjenica da su u 34. minuti kod rezultata 0:1 ostali s igračem manje (Leerdam) zaista im ne može biti izlika za ovako visoki poraz.

PSV je poveo tek u 25. minuti preko Jonathana Reisa, a do kraja prvog dijela Ibrahim Afellay povisio je na 2:0. U nastavku - potop gostiju. Već do 62. bilo je 7:0, a konačnih 10:0 postavio je Jeremain Lens u 87. minuti. Na kraju, Reis je zabio tri gola, Lens i Balazs Dzsudzsak po dva te Ola Toivonen i Orlando Engelaar po jedan.

Igrač Feyenoorda Tim de Cler: Teško je shvatiti što se dogodilo. Nakon prvog gola i potom isključenja, svi smo igrali neku svoju utakmicu i potpuno smo se urušili.

Feyenoord, inače 14 puta prvak Nizozemske (posljednji put 1999.), ionako je u krizi, a ovaj rezultat sigurno mu neće pomoći da se iz nje izvuče. Poslije deset kola momčad Marija Beena je tek 16. na ljestvici sa samo dvije pobjede te jednakim brojem bodova (8) kao i Vitesse, prvim koji se nalazi u "sigurnoj zoni". Teška vremena su pred (nekadašnjim) divom iz Rotterdama...

Poslije ovakve utakmice, sve drugo je u dubokoj sjeni. Pa čak i remi Ajaxa na gostovanju kod Excelsiora (2:2). Kopljanici su dobro i prošli jer su u 27. ostali bez isključenog Anite, a na poluvrijeme su otišli sa zaostatkom 2:0. Ipak, vrijedan bod donijeli su im Mounir El Hamdaoui u 46. te Jan Vertonghen u 89. minuti.

Ajax je sad pao na treće mjesto s tri boda manje od vodećeg PSV-a te jednim manje od Twentea, koji je uz lidera jedina neporažena momčad prvenstva. Izgleda da bi se mogla ponoviti prošla sezona u kojoj su ta dva kluba zajedno preko 20 kola bili neporaženi. U ovom kolu Twente se mučio s Den Haagom, ali je preokrenuo 1:2 na 3:2 uz golove Ruiza i Janka u drugom dijelu.

• Obrisan korisnik24.10.2010. u 23:53
    i to vaterpolisti ovih losijih ekipa...tipa turska.
  • Obrisan korisnik24.10.2010. u 23:28
    i aj ti utješi golmana nakon ovakve tekme..."nema veze stari, mislim puno ljudi prima 10 golova...rukometaši, vaterpolisti..." :D
  • klon24.10.2010. u 22:30