Mladost iz Cernika na vrhu poretka

Damir Žbulj • ponedjeljak, 25.10.2010.

Odigrano je i 12. kolo 3. HNL – Istok. Svoj odličan niz nastavili su nogometaši cerničke Mladosti jer su svojom četvrtom uzastopnom pobjedom preuzeli vrh prvenstvene ljestvice…

Uvjerljivom igrom nogometaši Mladosti iz Cernika nastavili su svoj pobjednički niz, a ovaj vikend svladali su đakovačku Croatiju rezultatom 0:3. Poveli su u 25. minuti preko Pavelića te su do odmora uspjeli sačuvati minimalno vodstvo. U nastavku, otpor protivnika slomili su u 77. minuti kada Damir Jurić zabija za 0:2. U posljednjoj minuti susreta, za potvrdu uvjerljive pobjede, strijelac je Dino Marjanović. Bjelovar je na svom terenu poražen od NAŠK-a 0:2. U prvom poluvremenu nije bilo zgoditaka, dok su u nastavku za goste bili precizni Cekinović u 64. i Tominac u 78. minuti susreta.

Otok je u derbiju bio bolji od Slavije iz Pleternice te se tako popeo na drugo mjesto prvenstvene ljestvice. Gosti su poveli odmah na početku susreta, a već u trećoj minuti strijelac je Žafaranić. Otok uspijeva izjednačiti rezultat u 30. minuti kada pogodak postiže Zoran Šer. Na odmor se odlazi tim rezultatom, a u nastavku gledatelji su vidjeli još tri zgoditka. Domagoj Proleta, koji je ušao kao zamjena u nastavku, domaće dovodi u vodstvo u 67. minuti, ali već u 72. minuti Jakovljević izjednačuje na 2:2. Međutim, samo dvije minute kasnije Zoran Šer, svojim drugim pogotkom na utakmici, rješava pitanje pobjednika i postavlja rezultat na konačnih 3:2. U čvrstoj i oštroj utakmici, podijeljeno je osam žutih kartona, od toga čak šest domaćoj momčadi, koji su ovom pobjedom prekinuli negativan niz od dva uzastopna poraza. Lipik je stigao do svoje treće uzastopne pobjede jer su domaćem terenu minimalno svladali Belišće rezultatom 1:0.

Vezane vijesti

Podravina je deklasirala Olimpiju 4:0 te joj tako nanijela deveti ovosezonski poraz. Do poluvremena je bilo 2:0, a strijelci su bili Slunjski i Kosir. U nastavku još dva pogotka u mreži gostiju. Jurica Vručina i Mladen Vađunec postavljaju konačni rezultat. Nedelišće je do tri vrijedna boda stiglo protiv Slatine. Ostvarili su minimalnu pobjedu, a strijelac jedinog pogotka na utakmici bio je Treska, već u 10. minuti susreta.

Križevčani su gostovali u Prelogu kod Mladosti, a pobjedu su im donijeli Korenika u 22. minuti i Ćorić u 73. minuti utakmice. Koprivnica je na svom terenu teško poražena od Graničara, a domaći nogometaši morali su loptu iz mreže vaditi čak četiri puta. Loše je za Koprivnicu krenulo već u samom otvaranju utakmice. Igrala se tek treća minuta, a Pejaković goste dovodi u vodstvo. Tomislav Galović povisuje rezultat na 0:2 u 32. minuti te se tim rezultatom odlazi na predah. U nastavku, Pejaković svoj drugi pogodak postiže u 51. minuti, dok konačni rezultat postavlja Hrvoje Galović u 62. minuti dvoboja. Slobodnica je svoj sedmi poraz sezone doživjela na svom terenu protiv Đakova, a gosti su uvjerljivo slavili s 2:4.