Pomor domaćina

Vedran Babić • ponedjeljak, 25.10.2010.

U devet utakmica 12. kola 3. HNL Jug domaćini nisu ubilježili niti jednu jedinu pobjedu. Dapače, postigli su ukupno samo dva gola. Raštane su slavile u Dubrovniku i povećale svoju prednost pred konkurentima na osam bodova.

Pogodak Čačića iz 53. minute bio je dovoljan da Raštane dođu do svoje devete prvenstvene pobjede i da povećaju svoj bodovni konto na 29. GOŠK je do ove utakmice ubilježio svih pet pobjeda na domaćem travnjaku, no protiv lidera ta je serija došla svome kraju.

Drugoplasirani Neretvanac odigrao je remi bez golova u Metkoviću kod Neretve, ali je zadržao svoju poziciju jer je trećeplasirani Velebit također doživio prvi domaći poraz i to od Zagore (3:1), koja se drugom uzastopnom pobjedom još više udaljava od zone najugroženijih.

Smjena u Metkoviću

Poslije 11 kola došlo je do smjene na trenerskoj poziciji u Neretvi. Dosadašnjeg trenera Antonija Estebana Vladušića zamijenio je Mario Svaguša.

Četvrtoplasirani Omiš je kod kuće remizirao također bez golova s Dinarom, a golova nije bilo ni u Makarskoj gdje su se sastali Zmaj i Jadran iz Kaštel Sućurca. Uskok je u Stobreču nanio šesti uzastopni poraz Primorcu 1929 zahvaljujući pogotku Guve 18 minuta prije kraja, a i Hrvace su po prvi put poražene kod kuće. Uspješniji od njih bili su nogometaši Zmaja iz Blata rezultatom 3:0, a golovi su pali u rasponu od 72. do 79. minute (Radičević, Antić, Prižmić).

I konačno, još dva remija za kraj. Konavljanin je protiv Jadrana LP vodio 1:0 (Jurčević) do 82. minute kada je gostima bod osigurao Džeko, a u završnici utakmice izjednačila je i Mladost kod kuće protiv Primorca iz Biograda.