Kraj za Bordeaux

Maja Giljanović • utorak, 26.10.2010.

U posljednje četiri sezone Bordeaux je Liga-kup dvaput osvojio i prošle je godine igrao u finalu, ali ovog je puta poklekao u osmini finala. Otpor Žirondinaca na Geoffroy-Guichardu je slomio N'Daw, a Saint-Etienneu su se u četvrtfinalu pridružili i Monaco, Montpellier i Valenciennes.

Saint-Etienne je koncem rujna vodio na tablici Le Championnata, ali nakon što je u listopadu nanizao tri utakmice bez pobjede na tribine Geoffroy-Guicharda se uvukao crv sumnje.

Boju u obraze promrzlim navijačima vratio je prolaz u četvrtfinale Liga-kupa protiv Bordeauxa, kluba koji je prošle sezone u finalu izgubio od Marseillea, a Coupe de la Ligue je u prethodne tri sezone osvojio dvaput (2009. protiv Vannesa i 2007. protiv Lyona).

Vezane vijesti

Ključni potez utakmice zbio se u 11. minuti kad je Guirane N'Daw probio Carrassoa, a u nastavku je Saint-Etienne spasio Jeremie Janot u prvom redu u 81. minuti ispred Plašila i minutu poslije ispred Jussieja.

Dvostruki finalisti i pobjednici 2003. igrači Monaca na svom su se Louisu II provukli na penale. Lorient je nakon 90 minuta držao 0:0, u 118. je Diarra poništio vodstvo Hanssona iz 99. minute, ali Monaco je na koncu bio s(p)retniji na lutriji jedanaesteraca.

Valenciennes je predvođen trostrukim strijelcem Aboubakarom potukao Boulogne (četvrti gol drugoligašu je utrpao Bong), a četvrtfinale je preko drugoligaša izborio i Montpellier. Ajaccio je na La Mossonu kapitulirao dvaput, u 32. nakon udarca Kabzea i u 90. nakon udarca Koite.

Branitelj naslova Marseille u srijedu gostuje kod trećeligaša Guingampa, a ostali parovi su Lille - Caen, Auxerre - Bastia i Lyon Dejana Lovrena - PSG.

Coupe de la Ligue, osmina finala:
Monaco - Lorient 0:0 (1:1 nakon produžetaka, 5:3 nakon jedanaesteraca), Montpellier - Ajaccio (2) 2:0, Valenciennes - Boulogne (2) 4:0, Saint-Etienne - Bordeaux 1:0