Tko će kome...

Maja Giljanović • srijeda, 27.10.2010.

Dejan Lovren je odigrao svih 120 minuta, a Lyon je u osmini finala Liga-kupa ispao od PSG-a. Lavovi su vodili golom Brianda iz 36. minute, ali Parižani su im zapaprili golovima bivših Lyonovaca, Bodmera u 86. i Giulyja u 101. minuti. Četvrtfinale su izborili i aktualni pobjednik Coupe de la Ligue Marseille, Auxerre i Lille.

Bez sentimentalnosti život Lyona na Gerlandu su u osmini finala Liga-kupa zagorčali igrači Lavova od 2006. do prošle sezone Mathieu Bodmer i od 1994. do 1998. Ludovic Giuly.

Lyon u kojem je svih 120 minuta odigrao hrvatski reprezentativac Dejan Lovren i zaradio žuti plovio je mirnim vodama od 35. minute i vodstva Brianda, ali PSG nije klonuo duhom i četiri minute prije kraja "regularnih" 90 minuta Bodmer je utakmicu odveo u produžetke.

Vezane vijesti

Grogirani Lyon na koljena je u 101. minuti iz voleja bacio Giuly, a još jedan bivši Coupet koji je tijekom punih 12 godina provedenih na Gerlandu osvojio sedam naslova prvaka uzastopce i jedini Liga-kup Lyona u povijesti (2001.) na koncu je izdržao do kraja.

17,037 navijača u Guingampu ima za čim žaliti, branitelj naslova Marseille protiv trećeligaša kojeg od svibnja vodi bivši igrač Olympiquea Jocelyn Gourvennec provukao se kroz ušicu igle.

Prolaz prvaku je donio Andre Ayew u 43. minuti, a Andrade nije poklekao nakon udaraca redom El-Jadeyaouija u 3., 48. i 60. minuti, Bassile u 9. i Solyja u 50. minuti. El-Jadeyaoui je u 35. pogodio i stativu, a goste je u 60. spasila i prečka, okvir gola je zaustavio i Giressea i Marseille je izborio četvrtfinale.

Četvrtfinalisti su i Lille i Auxerre. Lilleu je protiv Caena (4:1) pomoglo isključenje Niveta u 38. minuti, strijelci za domaćine bili su Cabaye u 7. i 44. iz jedanaesterca, Gervinho u 53. i Hazard u 74. (Yatabare je nakratko izjednačio u 13.).

Auxerre je preko Quercije u 8., Sammaritana u 24. i 79. te Hengbarta u 68. minuti potopio Bastiju. Korzikancima nije bilo pomoći, cijelo su drugo i desetak minuta prvog poluvremena odigrali s osmoricom u polju nakon isključenja Sansa u 26. i Hareka u 35. minuti.

Coupe de la Ligue, osmina finala:
Guingamp (3) - Marseille 0:1, Lille - Caen 4:1, Auxerre - Bastia (3) 4:0, Lyon - PSG 1:1 (1:2 nakon produžetaka)