Slavlje Vrapča i Zeline

Mirza Seferagić • četvrtak, 28.10.2010.

Nogometaši Vrapča upisali su novu pobjedu, a slavili su kod kuće s 2:0 protiv Medulina. Zelina je, također na svom terenu, bila bolja od slabašne Moslavine s 3:2, a utakmica između vodeće Crikvenice i Novalje odgođena je zbog jakog vjetra.

Vrapče nastavlja s odličnim rezultatima te su slavili i u ovom kolu, ovaj put protiv Medulina, a oba pogotka pala su u drugom poluvremenu. Prvi pogodak postigao je Robert Miloš u 50. minuti kada je pospremio jedan odbijanac ravno u mrežu gostiju, a za konačnih 2:0 pogodio je Mario Rašić odličnim slalomom kroz gostujuću obranu. Vrapče se ovom pobjedom približila vodećoj Crikvenici na samo dva boda zaostatka, ali Crikvenica ima utakmicu manje.

Zelina je dočekala Moslavinu te su konačno upisali i pobjedu, a bilo je 3:2. Bila je to vrlo tvrda utakmica s puno prekršaja i čak dva dosuđena kaznena udarca.

Domaći su poveli preko Maslača u 16. minuti, a gosti su uspjeli izjednačiti samo minutu prije kraja prvog dijela, a strijelac je bio Turkalj. U 55. minuti šok za domaćine! Naime, gosti su poveli golom Vidovića, no domaći su se vratili nakon samo jedne minute golom Medveda, a isti je igrač pogodio za konačnih 3:2 iz kaznenog udarca nakon još jednog prekršaja kojeg je izborio Jonjić. Zelinjani su tako iskoristili kiks Radnika u ovom kolu te se sad nalaze na trećem mjestu ljestvice.

Grobničan je gostovao na Krku, a jedini gol za pobjedu gostiju postigao je Panić u 81. minuti. Grobničan se trenutno nalazi na vrlo dobrom 5. mjestu na tablici.

U ostalim utakmicama sastali su se Orijent i Jadran, a slavili su Riječani s 3:0 uz dva gola Petranovića. Nakon teškog poraza u prošlom kolu od Vrapča (0:5), Porečani su tako doživjeli novi težak poraz.

A u Rovinju je istoimeni domaćin dočekao Rudara, a utakmica je bila vrlo zanimljiva, pa su gledatelji mogli vidjeti čak pet pogodaka. Slavio je Rovinj s 3:2 te su na taj način preskočili upravo Rudara, pa su oni sad na 14. mjestu. Segesta je kod kuće remizirala s Radnikom, a bilo je 2:2. Sesvećani mogu žaliti za izgubljena dva boda jer su nakon samo šest minuta igre imali vodstvo od 2:0. Dugo Selo je golom Benkovića slavilo protiv Vrbovca s 1:0 dok su Nehaj i Opatija podijelili bodove, a završilo je 2:2.