72'

Günter Schiesswald
83'
Otto Barić

Hrvatska reprezentacija je odigrala vrlo dobru utakmicu (Snimio: Dražen Patarčić)

Na stadionu Kantrida u Rijeci odigrana međunarodna prijateljska utakmica između Hrvatske i Austrije. Pred oko 2000 gledatelja, po teškom terenu pobijedila je reprezentacija Hrvatske rezultatom 1-0.

Prvu priliku imali su domaćini u 7. minuti kada je Prosinečki proigrao Jarnija na lijevom krilu ali obrana Austrije je uspjela reagirati i skrenuti loptu u korner. U 10. minuti rodila se odlična prilika za Austrijance nakon što sudac nije svirao očiti prekršaj Mayrleba u napadu. Međutim austrijski napadač nije bio dovoljno precizan te je lopta prošla uz samu vratnicu. Samo minutu kasnije Balaban izbija u priliku nakon solo akcije, a u nastavka Prosinečki i Balaban međusobno kombiniraju te se naposljetku udarac hrvatske osmice odbija u korner.

Igor Tudor kao "leteća tvrđava" (Snimio: Dražen Patarčić)

U 13. novi napad "vatrenih". Jarni je probio lijevo krilo, pronašao u sredini Šukera koji odigrava povratnu loptu za Prosinečkog ali njegov je udarac na gol liniji zaustavio Schopp. Nekoliko minuta kasnije Robert Jarni isprobava svoj udarac iz daljine ali nedovoljno dobro za ugrožavanje gostujućeg gola. U 21. minuti Flogel umalo šalje loptu u vlastitu mrežu, spas Austrijancima je donijelo blato pred njihovim golom koje je zaustavilo loptu. Pet minuta kasnije prijeti Tudor glavom nakon kornera ali lopta je ponovno izbačena sa same gol linije.

Tek u 34. nova prilika za Austriju. Kirchler odlično puca sa 12-13 metara ali Pletikosa još bolje brani. U slijedećem napadu Hrvatska dolazi u vodstvu. Lopta dolazi do Šukera koji ju šalje do Balabana. Balaban pronalazi Vugrineca koji sa 14 metara šalje loptu iza Manningera. Pred kraj poluvremena Prosinečki pokazuje svu raskoš svoga talenta. Najprije je izludio obranu Austrije svojim minijaturama a zatim je i zaključio prvih 45 minuta slobodnim udarcem. Lopta je međutim otišla malo iznad grede.

U drugom poluvremenu treneri su isprobali većinu svojih zamjena, pa je i kvaliteta igre osjetno pala. Prvu je priliku kao i na početku utakmice imao Jarni ali njegov udarac sa 6-7 metara brani austrijski vratar. Samo dvije minute kasnije udarcem iz daljine prijeti Vugrinec međutim bez krajnjeg efekta. U 65. minuti upravo je on morao izići iz igre zbog ozljede ispraćen ovacijama gledatelja. Potom Vlaović šalje dubinsku loptu za Mornara koji je ipak bio za korak prekratak. Dvanaest minuta prije kraja u napadu su Austrijanci. Haas se izborio za udarac ali Pletikosa dokazuje svoju reprezentativnu kvalitetu.

Davor Vugrinec rastrčan i opasan (Snimio: Dražen Patarčić)

U posljednjih deset minuta regularnog tijeka treba još samo izdvojiti Mornarov centaršut s lijeve strane na koji je zakasnio Vlaović. I zatim u sudačkoj nadoknadi dvije odlične šanse. Najprije austrijska reprezentacija ne koristi slobodan udarac s 18-19 metara. Lopta je odsjela na gredi. U posljednjim sekundama utakmice u odličnoj se prilici našao Mornar, pogodio je mrežu ali s vanjske strane.

Hrvatska je odigrala dobro s obzirom na uvjete igre, posebice u prvom dijelu. U drugom poluvremenu Jozić je bio prisiljen povući neke poteze koji su rastrgali povezanost domaćeg srednjeg reda. Austrija nije ostavila isuviše dobar dojam bazirajući igru uglavnom na kontrama i polukontrama.