Bundesliga, 10. kolo, 29.10.2010, 20:30 h
Bayern
Bayern 4:2 Freiburg
Freiburg

Josip Piršljin • petak, 29.10.2010.

U prvoj utakmici desetog kola Bundeslige nogometaši Bayerna konačno su prikazali uvjerljivu igru svladavši na domaćem terenu Freiburg s 4:2. Za ekipu Bayerna svih 90 minuta odlično je odigrao Danijel Pranjić koji je upisao tri asistencije.

Bayern je pred punom Allianz Arenom tražio pobjedu protiv Freiburga kojom bi se pomaknuo s 11. mjesta na tablici. Freiburg je, pak, dobro startao u prvenstvu s pet pobjeda i četiri poraza i u München su došli po povoljan rezultat. Danijel Pranjić je odigrao cijeli susret, dok Ivica Olić nije ulazio u igru za Bayern. Na drugoj strani smo od hrvatskih igrača vidjeli Zvonka Pamića koji je ušao u 77. minuti, a Ivica Banović je dvoboj pratio s klupe.

Prvo poluvrijeme nije nam ponudilo atraktivan nogomet. Nogometaši Freiburga uglavnom su se koncentrirali na obranu i prijetili iz kontranapada, dok su Bavarci držali loptu i kontrolirali igru, ali nisu stvarali previše šansi. Prvo uzbuđenje na utakmici priredili su igrači Freiburga u 16. minuti kada je Papiss Demba Cisse iz blizine tukao glavom, ali je bio neprecizan.

Bayern je prvu ozbiljniju priliku dočekao tek u 21. minuti. Toni Kroos je dao odličnu loptu za Marija Gomeza koji se sjurio prema golu Olivera Baumanna, no pucao je pored vratnice. Nakon toga su igrači Louisa van Gaala počeli bolje igrati i više prijetiti. U 34. minuti Andreas Ottl upućuje snažan udarac prema Baumannu, no vratar Freiburga je to odlično skinuo. Domaći do vodstva ipak dolaze u 39. minuti. Korner izvodi Pranjić, a najviši u skoku je bio Martin Demichelis koji postavlja 1:0 i s tim rezultatom se odlazi na odmor.

U nastavku susreta bilo je puno više zanimljivosti. Bayern je krenuo po drugi pogodak ne bi li što prije osigurao pobjedu i to im je uspjelo u 61. minuti. Ponovno je Pranjić izveo korner, a ovoga puta zabija Gomez na kojeg su zaboravili gostujući igrači. Ipak, ekipa Robina Dutta smanjuje na 2:1 samo tri minute poslije. Anton Putsila sjajno pronalazi u šesnaestercu Stefana Reisingera koji glavom matira Hans-Jörg Butta.

Bavarci su na to odgovorili u 72. minuti kada vraćaju vodstvo od dva pogotka razlike. Gol postiže Anatoliy Timoščuk, a Pranjić upisuje svoju treću asistenciju na utakmici. Ubrzo nakon trećeg, Bayern je zabio i četvrti pogodak. Igrala se 80. minuta kada Toni Kroos upućuje nezaustavljiv udarac prema vratima Freiburga i postavlja 4:1. Gostujući igrači do kraja susreta uspjeli su samo smanjiti rezultat, a u tome im je pomogao Edson Braafheid autogolom u 87. minuti.