Ostali sportovi

Njemice predvode hrvatsku grupu

Ivana Strahija • subota, 30.10.2010.

U ostalim utakmicama Skupine C Svjetskog odbojkaškog prvenstva za žene Njemačka je za sad bila najuvjerljivija, svladavši Kazahstan s 3:0 (ukupno poena 75:51).

I Njemice su odlično otvorile natjecanje u Matsumotu. Kazahstanke su kakvi-takvi otpor pružale tek u prvom setu, i otišle na dva poena prednosti, no Njemačka preokreće na 10:8. Tada Njemice same sebi rade medvjeđu uslugu i griješe, dok s druge strane Dobriševskaja odlično blokira, pa se Kazahstan ponovno vraća u vodstvo.

Zatim su Njemice konačno ušle u ritam i uzele šest poena za redom, došavši do 16:12, da bi se rezultat ponovno izjednačio na 19:19. Brinker međutim smečira odlično, a sigurna je i u bloku, pa prvi bod ide na stranu Njemačke. U iduća dva seta pokazalo se da je baltička ekipa imala snage samo za jednu dionicu.

6 Kazahstan 1 0 1 51 75 0.680 0 3

Amerikankama su trebala četiri seta da nadmaše hrabre Tajlanđanke. U prvom je setu SAD na krilima Larson imao prednost od dva poena, a posebne je probleme Tajlandu zadavala i 193 centimetra visoka Hooker. No, Tajlanđanke su imale tajno oružje u seterici Tomkom, čija je podrška u bloku bila Thinkaow, pa set okreću u svoju korist.

U iduća dva seta Tajland ostaje na 17 poena, iako su Amerikanke puno griješile, posebno na servisu. U četvrtom setu se Tajland vraća u igru i smanjuje greške na smeču, a zahvaljujući Apinyapong, Kanthong i Sittirak, koje su bile jake u obrani, Tajland odlazi na 11:8. SAD međutim nije želio igrati i peti set, pa se u obrani aktivirala Bown, zaustavila Sittarak i pobjeda je bila u džepu.

U susretima u subotu, Hrvatska će odmjeriti snage s SAD-om, Kuba s Njemačkom, a Tajland s Kazahstanom. Četiri najbolje ekipe nakon pet odigranih susreta napreduju u daljnje natjecanje, a naša se skupina križa sa Skupinom B.