Radnik slavio u derbiju

Mirza Seferagić • ponedjeljak, 01.11.2010.

Derbi 13. kola odigran je u Sesvetama gdje je domaći Radnik uspio pobijediti Zelinu s 2:1, a pobjednički je pogodak u 92. minuti susreta postigao Kiš. A Crikvenica je i dalje neumoljiva te su bili uvjerljivi protiv Krka s 5:0, a čak četiri pogotka postigao je Tucaković.

Radnik je dočekao Zelinu, a bila je ovo borba trećeg i četvrtog na ljestvici. Domaći su na kraju slavili s 2:1 te sad imaju tri boda više Zeline koja se nalazi na četvrtom mjestu.

Domaći su poveli u 42. minuti kada je Pandža pogodio sa 16 metara za 1:0. Na 1:1 je poravnao Medved sjajno izvedenim slobodnim udarcem s 25 metara te se činilo da u ovom derbiju neće biti pobjednika. Domaći su od 55. minute igrali s igračem manje jer je Cerovec dobio crveni karton, no to nije spriječilo domaće da dođu do pobjede. U 92. minuti pobjedu je donio Kiš koji se najbolje snašao u jednoj gužvi ispred gola gostiju te pogađa iz blizine za veliku pobjedu.

Crikvenica nastavlja s odličnim predstavama, a u ovom je kolu stradao Krk s visokih 5:0. Igrač utakmice bio je napadač domaćih Marijan Tucaković koji je postigao čak četiri pogotka.

Poveli su domaći već u 13. minuti pogotkom Butorca iz slobodnog udarca, a onda je krenula serija Tucakovića koji svoj prvi pogodak postiže u 20. minuti nakon jedne odbijene lopte gostujućeg vratara, a Tucakoviću nije bilo teško pogoditi za 2:0.

U 67. minuti dogodila se vrlo slična situacija kao i kod drugog pogotka, a Tucaković je opet bio najbrži na odbijenoj lopti te postiže svoj drugi gol. Tri minute kasnije već je 4:0, a Tucaković je iskristio veliku pogrešku domaće obrane te postiže hat-trick. Odličnu utakmicu Tucaković je zaokružio i četvrtim pogotkom u 84. minuti nakon kornera je glavom zakucao loptu u mrežu za konačnih 5:0.