Vodeni sportovi

Primorac se provukao protiv Đuhe

Maja Giljanović • srijeda, 03.11.2010.

U posljednjoj utakmici drugog kola Jadranske lige vaterpolisti Primorca minimalnom su pobjedom izborenom golom četverostrukog strijelca Trajkovića 1:15 minuta prije kraja uzeli tri boda u Sloveniji kod Veselina Đuhe.

Koper – Primorac 8:9 (2:2, 3:1, 2:1, 1:5)

Jadranska liga, 2. kolo
Koper, Bazen Žusterna
Suci: Margeta (Kranj) i Radonjič (Ljubljana)

KOPER: Gržentič, Nastran 1, Verač, Računica 1, Burburan 2, Anzeljc, Barbarić, Galić 3, Fabič, Čupić, N. Černeka, Crnica, Prelc, Krivičić. Trener: Veselin Đuho

PRIMORAC: Radić, Dr. Brguljan, Čučković, Marković, Trajković 4, Gopčević, Drašković 1, Azevedo 1, Kallay 2, Milošević, Steinmetz 1, Šetka, Milić, Kralj. Trener: Ranko Perović

Igrač više: Koper 2/8, Primorac 3/7

Peterci: Koper 1/1, Primorac 1/1

Koliko je Veselin Đuho preporodio Koper najbolje govore rezultati koje su Slovenci postigli otkad ih je koncem studenog prošle godine preuzeo najuspješniji vaterpolist Juga svih vremena, dvostruki olimpijski pobjednik i nekadašnji svjetski prvak.

Jedini predstavnik Dežele u Jadranskoj ligi pod vodstvom je trenera koji je svoj Jug među ostalim odveo do naslova u Euroligi i Kupu LEN, a vodio je i Olympiakos, Šibenik, Mladost i Budvu, prošle je sezone ispred najvećeg rivala Triglava uzeo prvenstvo i Kup.

U novoj sezoni odlično guraju u Kupu LEN, dospjeli su do osmine finala i 13. studenog gostuju u Kazanu protiv Sinteza, a u JVL-u su nakon potopa u Dubrovniku u prvom kolu (3:14) zamalo skinuli skalp bivšeg europskog prvaka Primorca.

Kotorani su se prošle sezone u ožujku prošetali Žusternom i slavili 14:5, a večeras su se u posljednjoj utakmici drugog kola provukli. Vodio je Koper početkom drugog poluvremena 8:4, ali nije izdržao, u posljednjih pet minuta Primorac je skupio glave, poravnao i 1:15 minuta prije kraja golom četverostrukom strijelca Filipa Trajkovića preokrenuo na 9:8.