Širokom pobjeda, Cedeviti treći poraz

Edvard Burić • petak, 05.11.2010.

Košarkaši Cedevite u utakmici na Pecari protiv Širokog otvorili su šesto kolo NLB lige i pretrpjeli treći uzastopni poraz. Domaći su u neizvjesnoj završnici slavili 77:73.

Cedevita je odlično ušla u NLB ligu i upisala tri početne pobjede. Nakon toga su uslijedila dva poraza (Partizan i Hemofarm) što je sasvim sigurno utjecalo na raspoloženje u momčadi, ali i dalo dodatnu dimenziju utakmici u srcu Hercegovine. Nažalost, košarkaši Cedevite su još jednom parket napustili spuštenih glava te su morali čestitati protivniku na kraju utakmice.

S druge strane, Široki TT Kabeli je Cedevitu ugostio nadajući se pobjedi koja bi im se odlično uklopila nakon pobjede izborene protiv Budućnosti, ali i Partizana dva kola prije. Ovom pobjedom su potvrdili uspjehe protiv najboljih momčadi Srbije i Crne Gore.

Momčad Ace Petrovića bolje ulazi u utakmicu i košem Vukušića vodi 5:0. Nakon toga koševima Drapera dolazi dva puta i do plus šest (10:4, 12:6). Troha zabija tricu za najvećih plus sedam (17:10), ali onda se domaći bude i preko Špralje (dva plus jedan) i Morovića smanjuju na 19:15 za kraj prvih deset minuta.

Drugu četvrtinu Hercegovci odlično otvaraju, tricom Morovića, a onda i košem Ramljaka preuzimaju vodstvo (20:19). Serija tu ne staje, Široki košem Darka Planinića postavlja najvećih 25:19. Cedevita je u tim trenucima primorana uzeti minutu odmora.

Ipak, gosti iz Zagreba ne dozvoljavaju da Široki prelomi utakmicu i tricom Drapera ponovno vode - 37:34. Domaći je sastav zatvorio poluvrijeme košem za minimalnu prednost Zagrepčana - 37:36.

Novopridošli Trent Plaisted ubacuje prva četiri Cedevitina koša u drugom poluvremenu, pridružuje mu se i Draper za 36:43. Široki vraća neizvjesnost (40:43), ali odgovara Draper - 40:46, uz jedno slobodno bacanje Plaisteda (40:47). Pilepić stavlja četiri (44:47) za minutu odmora Cedevite.

Špralja u nastavku vraća stvari na početak (47:47), a potom i tricom dovodi svoju momčad u vodstvo (52:49). Treći period završava 57:54 za Široki.

Morović otvara posljednjih deset minuta tricom, dodaje još tri i već je plus devet (63:54). Edwards odgovara, ali Štemberger tricom razliku podiže na deset - 66:56.

Do kraja je Cedevita pokušala vratiti neizvjesnost utakmici i sebi "kupiti" još jednu šansu za pobjedu. To su i uspjeli košem Edwardsa (73:71). Štemberger je ipak bio siguran s linije slobodnih bacanja i donio pobjedu Širokom - 77:73.

Široki je do uspjeha predvodio Vedran Morović sa 17 koševa i sedam asistencija, a pratio ga je Štemberger s 15 postignutih koševa. Za Cedevitu najbolji američki dvojac. Draper je ubacio 20 uz pet asistencija, a Edwards je dodao 18 koševa.