Međimurcima konačno pobjeda

Ivana Strahija • ponedjeljak, 08.11.2010.

U 12. kolu HNL-a pobjedu je konačno upisalo Međimurje, dok su u gostima slavili Gorica i Pomorac.

Pomorci su nastavili niz pozitivnih rezultata te u gostima kod Vukovara upisali tri boda na svoj konto. Pogodak za pobjedu postigao je Jagačić u 36. minuti, a Pomorci su tijekom cijelog susreta bili mnogo bolji od svojih domaćina. Ono što su međutim pokazali igrači u polju poboljšao je vratar Vukovara '91. Mikulić, koji je u 73. minuti obranio kazneni udarac Prpića.

Međimurci su pod vodstvom trenerskog trija Goričanec-Dovečer-Stamenković nakon četiri prvenstvena kola i jednog poraza u Kupu konačno došli do pobjede. Konačnih 3:1 izgleda vrlo uvjerljivo, no treba kazati da je prvo poluvrijeme utakmice bilo u potpunosti za zaborav, osim realiziranog penala Vuke, dok su u drugom dijelu i Međimurci i Junaci igrali bolje. Sam kraj utakmice obilježio je bespotrebni drugi žuti karton Međimurca Grgića, koji tako neće moći pomoći svojoj momčadi na gostovanju koje slijedi.

Gorica je ostala na čelnoj poziciji tablice. Pobjedu je izborila u Suhopolju, gdje ipak nije pokazala igru dostojnu favorita u prvom poluvremenu. Dojam je međutim popravljen u drugom dijelu susreta, kako igrom tako i pogocima. Prvi je gol postigao Hajduk u 54. minuti, a za 2:0 je u 90. bio precizan Sedmak, inače najbolji igrač utakmice.

Da je kiks protiv MV Croatije u prošlom kolu bio sasvim slučajan pokazali su Imoćani u ovom kolu, ugostivši zagrebački HAŠK. Pobjedu je donio gol Todorića u 68. minuti susreta, koji se pokazao kao džoker s klupe. No, utakmica u Imotskom ostala je pod znakom dvije teške ozljede gostujućih igrača. Prvo je u 26. minuti nogom u glavu u kaznenom prostoru dobio gostujući Hudorović, a o ozbiljnosti ozljede dovoljno govori hitni odlazak u bolnicu. Bio je to veliki propust suca Bacingera, koji nije ni zaustavio utakmicu, pa je i liječnik kasnio s intervencijom. Incident se dogodio i u 65. minuti utakmice, kad je ozlijeđen gostujući igrač Crnković, koji je teško krvario, a njegovo zdravstveno stanje nakon pruže'ne liječničke pomoći nismo uspjeli doznati.

Pokraj Jadra odigran je susjedski derbi u kojem je Solin slavio nad Dugopoljem s 3:1. Do 2:0 domaći su stigli golovima Mičića i Radovnikovića, da bi u 36. minuti Dugopoljac Guć smanjio na neugodnih 2:1. Mogao je potom Guć i poravnati, da je znao ostati koncentriran u 40. minuti, kad sam pred golom Solina loptu šalje pored vratnice. Kaznu za propuštanje takve prilike znali su izvesti Solinjani, koji preko Plazibata dolaze do konačnih 3:1.

Susret Lučkog i sesvetske Croatije odlučen je tek u drugom poluvremenu, kad je pogodak vrijedan pobjede postigao Jelić. Lučko je tako upisalo čak osmu svoju ovosezonsku pobjedu, dok je Croatia nastavila sa stabilnim nizom domačih pobjeda i gostujućih poraza. Interesantno, ekipa iz Sesveta upisala je tri boda u baš svakoj od pet odigranih domaćih utakmica i poraz u svih sedam gostovanja.

Vinogradar je bio uvjerljiviji protiv Mosora s 2:0. U svakom su poluvremenu nogometaši iz Mladine dali po gol, u prvom je dijelu strijelac bio Bucković,a u drugom Radas. Ovo je treći poraz za redom Mosorana, ukupno sedmi u 12 kola, pa bi se nešto trebalo vrlo brzo promijeniti u toj momčadi.

Najviši rezultat, 4:0, upisali su nogometaši Rudeša, koji su svladali MV Croatiju. Pogotke su postigli Petričević, F. Ščrbec i L. Ščrbec, jedan iz penala i jedan iz igre u završnici utakmice. MV Croatia na posljednjem je mjestu tablice, sa svega devet osvojenih bodova.