Prvi poraz Atlante, Lakersi nezaustavljivi

Mario Majdić Natrlin • ponedjeljak, 08.11.2010.

Atlanta Hawksi poraženi su sinoć protiv Phoenix Sunsa i tako upisali svoj prvi poraz sezone. Iskusni Celticsi su izdržali nalet mladih igrača Thundera, a Los Angeles Lakersi jednostavno ne posustaju...

Phoenix Sunsi nanijeli su prvi poraz sezone Atlanta Hawksima. Slavili su 118:114 na njihovom parketu, iako su Hawksi stigli veoma blizu preokretu. Raspoloženi Sunsi su do poluvremena Atlanti utrpali čak 61 poen i vodili s 11 poena razlike. U trećoj četvrtini su to vodstvo povećali na 18 prije nego što su se domaćini razbudili i potpuno vratili u utakmicu. Atlanta je u toj četvrtini zabila čak 38 poena i u završnici ubacila šest trica pa smo u zadnju dionicu ušli s prednošću Sunsa od tek 90:88.

U izjednačenoj završnici Sunsi su slavili ključnim ubačajem Channinga Fryea s 24 sekunde do kraja, dok s druge strane Joe Johnson u zadnjem napadu nije uspio izjednačiti za domaćine. Sunse je s 15 asistencija i 19 poena predvodio Steve Nash, Jason Richardson je bio prvi strijelac s 21, a klupa Phoenixa je klupu Atlante nadigrala rezultatom 46:19. Hawkse je s 34 poena predvodio Johnson, dok je Al Horford ubacio 30.

"Trebat će nam mjesec, dva dana da stignemo do razine na kojoj stvarno znamo tko smo. Najvažnija je kohezija. Jednostavno će nam trebati malo vremena. Nismo još tu stigli, ali postajemo sve bolji", izjavio je Nash nakon utakmice. Njegovi Sunsi su trenutno na omjeru 3-3.

Boston Celticsi stigli su sinoć do pete uzastopne pobjede na gostovanju kod Oklahoma City Thundera. Ujednačene Celticse sinoć je predvodio Ray Allen s 19 poena, ali je važnu ulogu odigrala i klupa momčadi iz Bostona.

"U ovoj ligi svatko gubi vodstva, ali mi to danas nismo dopustili. Poveli smo protiv odlične momčadi i morali smo zadržati taj način igre kako bi zadržali vodstvo i pobijedili. Malo smo popustili. To si ne možete dozvoliti ni protiv mnogo drugih momčadi, a pogotovo ne protiv momčadi s Durantom i Westbrookom."

Doc Rivers, trener Bostona

Nate Robinson i Semih Erden su skupili po devet, a Glen Davis osam poena za goste koji su već na poluvremenu vodili s 21 poenom razlike.

Kevin Durant se s Thunderom na početku zadnje dionice približio na šest poena, ali iskusni Celticsi nisu dozvolili da se utakmica zakomplicira pa brzo bježe na 17 razlike i slave s konačnih 92:83. Durant je kod Oklahome završio s 34 poena, dok je Russell Westbrook zabio 16 koševa i podijelio 10 asistencija.

Triple-double Paua Gasola

Neporaženi su ostali Los Angeles Lakersi koji su kod kuće uvjerljivo svladali Portland 121:96. Četvrti triple-double karijere upisao je Španjolac Pau Gasol ubilježivši sinoć 20 poena, 14 skokova i deset asistencija.

"Poprilično smo dobra momčad. Igramo iznimno dobro zajedno. Imamo dugačku klupu, nesebični smo i ovo je rezultat koji dobijete."

Kobe Bryant

Lakersi izgledaju nevjerojatno uigrano, Blazersi sinoć nisu imali što tražiti, a vodstvo se penjalo i do 29 poena razlike. Lamar Odom je imao 21 poen i 12 skokova. "Odom trenutno igra na All-Star razini", naglasio je trener Portlanda, Nate McMillan.

Kobe Bryant je završio s 12 poena (šut 3/11, 25 minuta), a 15 koševa je, u sedmoj ovosezonskoj pobjedi Lakersa, dodao Shannon Brown. Portland (5-3) je s 20 poena predvodio Andre Miller, a 17 je ubacio Nicolas Batum.

Houston Rocketsi su napokon stigli do prve pobjede svladavši Minnesota Timberwolvese, 120:94. Luis Scola je zabio 24 poena, a Kevin Martin dodao 21 za Rocketse koji su u četiri od svojih pet poraza vodili na poluvremenu. Sinoć nisu sebi dopustili da izgube vodstvo protiv Timberwolvesa koji su izgubili šest od svojih sedam utakmica. Wolvese je predvodio Kevin Love s 16 poena i 16 skokova.

Thunderovci pomogli Kraljevu

Kraljevo, rodno mjesto košarkaša Nenada Krstića, nedavno je teško stradalo u potresima koji su zabilježeni u Srbiji. Momčad Oklahoma City Thundera, čiji je Krstić startni centar, donirala je međunarodnom Crvenom križu 10.000 dolara za pomoć stanovnicima tog grada.

Golden State Warriorsi su odlično otvorili sezonu, ali sinoć im protiv Detroit Pistonsa nije išlo. Stephenu Curryju je trica za izjednačenje s 13 sekundi do kraja skliznula s obruča i Pistonsi su slavili 102:97. Prvo ime Detroita bio je Rodney Stuckey s 21 poenom i devet asistencija, dok je raspoloženi Richard Hamilton zabio 27 poena. Kod Warriorsa se s 24 koša istaknuo Monta Ellis.

Philadelphia 76ersi su do druge pobjede u sezoni stigli na gostovanju kod New York Knicksa. Slavili su 106:96. Knicksi su u zadnjoj četvrtini ubacili tek 15 poena i dopustili gostima da se odvoje u završnici. Elton Brand je s 20 poena predvodio Philadelphiju, dok se kod domaćina nametnuo Amare Stoudemire s 21 poenom i 15 skokova.

• Obrisan korisnik09.11.2010. u 04:21
    I još malo brojki za kraj - Sheed je odigrao 20 (a ne 30) minuta po utakmici, a Gasol preko 40. Gasolova statistika je 19 koševa, 12 skokova, 4 asista i skoro 3 blokade po utakmici, toliko o tome da je bio uštopan...
  • Obrisan korisnik09.11.2010. u 03:55
    Tonči kao prvo nemoj se hvalit gledanim utakmicama jer imam League Pass i pogledao sam svaku utakmicu finala.. A drugo, u NBA-u je nestašica pravih centara, trenutno nijedan nema jaku i tehniku i snagu kao najbolji centri iz devedesetih (Ewing, Olajuwon, Robinson), tako da je Howard sa svojim... [više na forumu]
  • fedorad08.11.2010. u 22:08
    Nije imao baš 30 minuti,ali je imao dobrih 20 minuti,zahvaljujući Perkinsovoj ozljedi,kojih je dosta dobro odigrao,ali tu završava svaka priča...Moraš se naučiti gledati objektivno,a ne da ti je najbolja petorka nba Rondo-Pierce-Allen-Garnett-Shaq....Sad je odjednom Howard loš odkad je Shaq dođao u... [više na forumu]