I Dubrava se osladila pobjedom

Branko Barić • nedjelja, 07.11.2010.

U posljednjem susretu petog kola A-1 muške lige košarkaši Dubrave upisali su svoju prvu ovosezonsku pobjedu. Znatno oslabljeni Alkar nije pronašao načina da probije zonsku obranu kojom je dirigirao iskusni Dalibor Bagarić, pa se u Sinj vraćaju s drugim porazom...

Alkar je u Zagreb doputovao bez Ivice Radića, Milana Karakaša i Slavka Modrića, što je očito bio prevelik hendikep čak i protiv fenjeraša na tablici. Oba trenera forsirala su zonske obrane, a ta se taktika isplatila na kraju Borisu Gnjidiću budući da je goste u drugom poluvremenu iznevjerio vanjski šut. Treba reći da su Sinjani vodili dobar dio utakmice i bili u egalu sve do posljednje četvrtine, a onda je umor i mali broj igrača u rotaciji presudio pobjednika.

Dubrava je na koncu slavila s 86:72, a Dalibor Bagarić s 14 koševa i čak 19 skokova najkorisniji je igrač utakmice. Najefikasniji kod pobjednika bili su Filip Bašljan i Domagoj Bašić s po 19 poena, a isto toliko na drugoj strani ubacio je Dino Erceg.