Brođani zaustavili Žute

Branko Barić • petak, 05.11.2010.

Košarkaši Splita u petom su kolu ubilježili svoj prvi ovosezonski prvenstveni poraz. U susretu koji je odabran za televizijski prijenos Žuti su uvjerljivo poraženi na gostovanju kod Svjetlosti, a uz dobru igru Brođana za to je zaslužna i katastrofalna obrana gostiju, kao i očajan šut za tri poena..

Do svoje druge prvenstvene pobjede Brod je došao ubacivši čak 95 poena do tada neporaženoj i najboljoj obrambenoj momčadi u prvenstvu. Splićani su se držali u egalu samo prvu četvrtinu, da bi već u drugoj domaćini u jednom trenutku pobjegli na 17 poena razlike. Kako su Žuti izgledali u tih deset minuta, mogu biti još i sretni što su na veliki odmor otišli sa samo minus 11 (48:37).

Niti po izlasku iz svlačionice stvari nisu krenule na bolje što se tiče momčadi Mladena Vuškovića. Čak štoviše, Brođani odmah u startu rade seriju 9-0 i odlaze na nedostižnih 61:40. Do kraja je Split to uspio smanjiti tek na konačnih 95:82.

Brođane, koji su izvan linije 6,75 šutirali 7/14, predvodio je Igor Marić s 21 poenom i deset skokova, a pratio ga je Srđan Helbich s 19 poena. Splićani pak nisu pogodili niti jednu tricu iz osam pokušaja, a jedini koji je u njihovim redovima donekle bio raspoložen bio je Josip Sobin s 28 poena.

• Marsonia06.11.2010. u 08:35
    Nakon katastrofalnog starta, malo melema na rane...valjda će sada spojiti par dobrih partija.