Kolo u znaku Ante Krapića

Branko Barić • nedjelja, 07.11.2010.

Košarkaši Borika iskoristili su kiks Žutih i četvrtom pobjedom ponovno ih sustigli na vrhu prvoligaške ljestvice. Trogir je protiv Darde upisao svoju prvu ovosezonsku gostujuću pobjedu, a briljantni Ante Krapić odveo je Zabok do uvjerljive pobjede u Rijeci.

Borik se dugo mučio s Dubrovčanima koji u Jazinama nisu slavili još od 2006., ali sredinom posljednje četvrtine uspio je slomiti otpor neugodnih gostiju. U junaka se prometnuo Marino Jurjević u tom periodu ubacio je devet uzastopnih poena i presudio konačnog pobjednika. U konačnih 74:66 Jure Škifić ugradio je 23 poena, a Jurjević je dodao 13. Kod Dubrovčana Nikola Došen ubacio je 16 poena, a Mislav Perić 15.

Kvarner je upisao svoj treći poraz u pet susreta, a dvoboj protiv Zaboka zorno je pokazao koliko momčadi nedostaje Amerikanac Brent Ragsdale. Njegov izostanak zbog ozljede i fenomenalni Ante Krapić na drugoj strani rezultirali su uvjerljivom pobjedom gostiju 90:71. Krapić je ubacio čak 37 poena i tome dodao 11 skokova, čime je gotovo osigurao titulu najkorisnijeg igrača petog kola. Uz Krapića treba istaknuti i odličnog Tomeljaka s 13 poena i čak sedam asistencija, dok je na drugoj strani Filipović ubacio 14 poena.

Najdramatičnije bilo je u dvoboju Darde i Trogira, u kojem su gosti zahvaljujući mirnoj ruci s crte slobodnih bacanja u posljednjoj minuti izborili pobjedu 74:71. Gamma je imao priliku tricom izboriti produžetak za domaćine, no nije bio precizan. Čošković s 24 poena i Žitko s 22 poena vodili su glavnu riječ kod pobjednika, dok je na drugoj strani Austin Swift ubacio 20 poena.

Susret između Dubrave i Alkara na rasporedu je u nedjelju.