Poraz lidera u Sisku

Mirza Seferagić • ponedjeljak, 08.11.2010.

Segesta je na svom terenu svladala vodeću Crikvenicu s 2:1 dok su u derbiju kola bodove podijelili Vrapče i Radnik (1:1), a takav je razvoj događaja najviše pogodovao Zelini koja se pobjedom nad Grobničanom (3:1) približila vodećoj trojki.

Lider prvenstva, Crikvenica, gostovao je u Sisku te je doživio poraz od 1:2. Svoju bolju igru domaćini su okrunili u 40. minuti kada je Balen postigao svoj prvi pogodak na utakmici udarcem glavom s pet metara. Sisčani su potom imali bolje prilike i u nastavku, ali ih nisu uspjeli realizirati, pa su gosti došli do izjednačenja. Sjajan je solo prodor imao Kumić koji je prošao nekoliko domaćih igrača te je na kraju i postigao pogodak za izjednačenje.

No, u 77. minuti Balen postiže svoj drugi pogodak, a opet je to bilo udarcem glavom te je donio svojoj momčadi tri boda. Crikvenica je i dalje vodeća na tablici s 31 bodom dok se Segesta nalazi na šestom mjestu s devet bodova manje.

U derbiju kola u Zagrebu su se sastali Vrapče i Radnik Legea, a utakmica je završila podjelom bodova i rezultatom 1:1. Susret je obilježen ne baš atraktivnim nogometom te dvama crvenim kartonima.

Goste je u vodstvo doveo Salatović u 39. minuti kada je izveo jedan slobodan udarac, a lopta se od živog zida odbila u gol domaćih. Domaći su nakon toga dobili još jedan udarac kada je u istoj minuti isključen Miloš, no i s igračem manje stigli su do izjednačenja. U 53. minuti slobodni udarac sa strane je izveo Rašić, a u skoku je najviši bio Cmrečnjak za 1:1. U 73. minuti i gosti ostaju s igračem manje kada je zbog prigovora sucu Vukić zaradio crveni karton. Vrapče se trenutačno nalazi na drugom mjestu ljestvice s 26 bodova dok je Radnik na trećem mjestu s istim brojem bodova.

Od vodeće četvorke je jedino Zelina upisala pobjedu i to protiv Grobničana, a bilo je 3:1. Ipak, gosti su bili ti koji su prvi došli do pogotka, a opet je strijelac bio Edo Flego. U 37. minuti domaći su izjednačili iz kaznenog udarca kojeg je u pogodak pretvorio Tomislav Medved.

Potom je domaće u vodstvo doveo Dominović lijepim pogotkom u 77. minuti, a konačnih 3:1 svojim drugim pogotkom postavlja Medved u 90. minuti za potvrdu pobjede. Zelinjani se trenutačno nalaze na četvrtom mjestu sa šest bodova manje od vodeće Crikvenice.