Raštane se izvukle u Stobreču

Vedran Babić • ponedjeljak, 08.11.2010.

14. kolo dalmatinskih trećeligaša proteklo je u vrlo efikasnom tonu. U osam utakmica postignuto je 34 golova, što je više od četiri po utakmici. Vodeće Raštane jedva su izvukle živu glavu na gostovanju u Stobreču dok su Neretvanac i Primorac (B), njihovi prvi pratitelji, osvojili puni plijen.

Desetoplasirani Primorac 1929 propustio je lijepu priliku "skinuti" Raštane i napraviti skok od nekoliko pozicija na ljestvici. Iako su na poluvrijeme otišli s prednošću 2:0 zahvaljujući pogocima Lizatovića i Ćurića, domaćini nisu izdržali. Gosti su u nastavku preko Mitrovića u 61. i Tičaka u 72. minuti stigli do vrijednog boda i tako ostali na samo jednom ovosezonskom porazu.

Blagi posrtaj Raštana dobro je došao Neretvancu, koji se pobjedom u Prološcu protiv "fenjeraša" Mladosti približio lideru na šest bodova. Pogodak odluke za goste iz Opuzena postigao je Brečić 13 minuta prije kraja. Neretvancu je ovo već peta pobjeda u zadnjih šest utakmica i u velikom naletu forme u idućem će kolu na svom travnjaku dočekati trećeplasirani Primorac (B) u derbiju kola. Biograđani su kod kuće s 4:2 porazili svoje "susjede" na ljestvici, Dinaru, i to ponajviše zahvaljujući hat-tricku Pedišića ostvarenom od 36. do 47. minute.

Dvoboj dva Zmaja pripao je gostima iz Blata, koji su bili uspješniji 3:1. Prižmić, Radičević i Bačić odveli su u posljednjih 15 minuta prvog dijela goste do prednosti 3:0, a počasni pogodak za Makarane zabio je Dundić osam minuta prije kraja. Makarani su na nezgodnoj 16. poziciji i već četiri utakmice u nizu ne znaju za pobjedu, a u idućem kolu gostuju u Raštanama.

U svim ostalim susretima - pobjede domaćina. Konavljaninu je za slavlje nad Velebitom trebao trominutni blitzkrieg (Vukadin, Marić), a GOŠK-u tek jedan "hitac" protiv Jadrana (LP). Strijelac je bio Ničetić u 24. minuti. Omiš je s 3:1 bio bolji od Jadrana iz Kaštel Sućurca dok su Hrvace i Neretva svoje protivnike ispratili s po 4:1.