Dobro kolo za goste

Ivana Strahija • nedjelja, 14.11.2010.

U susretima 10. kola Premijer lige gosti su se pogostili bodovima na protivničkim terenima. Samo je Arena protiv Poreča uspjela sačuvati dva boda.

Susret u Rijeci počinje prilično izjednačeno, da bi se domaćini nakon 13. minute i 7:7 odvojili i otišli na +3, što zadržavaju do kraja poluvremena. U tih prvih 30 minuta Međimurci su imali velikih problema s primanjem jeftinih golova, jer iako je obrana odrađivala svoj posao, zakazali su vratari. U drugom dijelu susreta nastavlja se rasulo u međimurskim redovima, a Zamet do 43. minute ima velikih +6 (26:20). Tek je to natjeralo goste da počnu igrati složnije i konkretnije, a od 50. minute u prvi je plan iskočio Paponja, koji je sam napravio seriju 5-1 i doveo Međimurce do izjednačenja na 29:29. Posljednji međimurski napad realizirao je Čužić, Riječani svoj nisu iskoristili i međimurski se rukometaši kući vraćaju s bodom. Time su dakako prekinuli niz od sedam pobjeda i nisu probili klupski rekord, već ga samo izjednačili.

Do punog plijena u gostima stigli su pak Varaždinci u Kutini, koji su od svog domaćina Moslavine bili bolji za tri gola. Inače je domaća momčad imala prednost većim dijelom susreta, a tek je u završnici utakmice Varteks sustiže i prestiže. Odličnim se golmanom pokazao Božić (12 obrana), koji je gostima pomogao do osvajanja dva boda. Iako su Kutinjani imali najboljeg strijelca utakmice, Masneca (10), to nije bilo dovoljno kako bi se pobijedili raspoloženi gosti.

U gostima je slavila i ekipa iz Splita, koja je svratila k Buzetu. Od prvih je trenutaka bilo jasno tko je bilja ekipa na parketu osnovnoškolske sportske dvorane, već do isteka prvih 30 minuta imali su Splićani +5. To su do kraja utakmice pretvorili u sasvim respektabilnih +9 (28:19) i tako upisali svoju drugu pobjedu u 10 kola. Kod domaćih je najbolji strijelac bio Mavrović s pet golova (svi iz sedmerca), dok se u gostujućoj ekipi istaknuo Javorčić sa sedam pogodaka.

Ekipa hrvatskog izbornika također uzela bodove u gostima, iako ostaje dojam da se moglo i trebalo pobijediti sad posljednji Medveščak s više od tri gola razlike. Siscija je vodila cijelim tijekom susreta ali je izgubila koncentraciju u završnici, što je umalo završilo tragično. Na kraju je najbolji strijelac u pobjedničkoj momčadi bio Bjeliš s pet pogodaka, a za domaće je šest postigao Didić.

U derbiju sredine tablice Karlovac je protiv Bjelovara ostao bez domaćih bodova. Iako bi se, po prikazanoj igri, moglo kazati da su domaćini bili baš Bjelovarci, koji su svoje protivnike nadigrali u svim aspektima rukometne igre. Od domaćih ipak treba pohvaliti vratara Bilušića (14 obrana) i najboljeg strijelca Batinića (7), dok se kod gostiju istaknuo Vidaković (10).