Njemački Telekom bolji od Mrava

Mirza Seferagić • utorak, 16.11.2010.

Njemački Telekom Baskets slavio je u prvom kolu EuroChallenge Cupa u Draženovom domu sa 100:96 nakon produžetka. Ključan je bio početak produžetka u kojem su gosti napravili seriju od 8:0...

Koševima Krune Simona Mravi su poveli s 5:2 na samom početku utakmice, no onda gosti rade seriju od 7:0, a u tom je periodu i trener domaćih Denis Bajramović dobio tehničku zbog prigovaranja sucima. Od tog su trenutka domaći stalno bili u zaostatku sve do pred sam kraj prve četvrtine kada je Simon pogodio za vodstvo od 26:24. No, gosti su imali posljednju riječ te su prvu četvrtinu dobili s 27:26.

Gosti potom rade sriju od 10:0 (uključujući posljednja tri koša iz prve dionice) koševima Jeremyja Hunta, Dominiquea Wisea i Folarina Campbella za vodstvo od 34:26. Tu seriju prekinuo je, danas odlični, Luka Žorić s dva pogođena slobodna bacanja, no Telekom uzvraća preko Hunta. Isti je igrač pogodio i za +9 (42:33), a onda su se Mravi počeli polako približavati.

OSTALI REZULTATI

Vezane vijesti

Skupina A: Spartak - Szolnoki Olaj 88:70, BC Njižnji Gravelines 64:70
Skupina B: Khimik - Ventspils 71:82, DB Skyliners - Maccabi Haifa 78:83
Skupina C: Lukoil Sofia - Benfica 92:71, Lugano Basket - Taru Rock 73:61
Skupina D: Norrköping Dolphins - Türk Telekom 101:89, Belgacom Liege - Barak Netyana 70:67
Skupina E: BK Prostejov - Krka 89:77, KK Zagreb - Telekom Baskets 96:100
Skupina F: Dynamo Moskva - Steaua-Turabo 88:60, Antwerp Giants - Lokomotiv Kuban 87:83
Skupina G: Apoel Nicosia - Etha Encomi 86:59
Skupina H: Nancy - Oostende 72:69, Entente Orleanaise - Dexia Mons-Hainaut 82:76

Koševima Žorića i Alexa Renfroea dolaze na samo -2 (42:44), no gosti ipak odlaze s prednošću na odmor kada je u posljednjim sekundama prvog poluvremena Chris Ensminger pogodio za 50:49. Zagrepčani su u trećem periodu poveli tricom Damira Mulaomerovića (63:62), a onda je igrač gostiju Jacobs Jaacks zaradio tehničku te se Mravi koševima Renfroea i Mulaomerovića odvajaju na 66:62. Žorić je pogodio u posljednjim trenucima za vodstvo 68:66.

U posljednjoj se četvrtini igralo koš na koš bez nekih većih odvajanja s obje strane te se ušlo u neizvjesnih nekoliko minuta. Nekoliko sekundi prije kraja Hunt je pogodio tricu za izjednačenje na 83:83, a domaćima nije ostalo dovoljno vremena za konkretan zadnji napad.

S tim se rezultatom ušlo u produžetak u kojem gosti u dvije i pol minute rade seriju od 8:0, no Mravi se nisu predavali te su se tricom Renfroea približili na samo -1 (94:95), a nakon toga je i Mario Kasun pogodio za 96:97. Kod rezultata 98:96 za goste, Mravi su imali priliku doći do pobjede, no jedno netočno dodavanje Mulaomerovića presjekao je Hunt te je sigurno realizirao posljednja slobodna bacanja za pobjedu od 100:96.

Domaće je predvodio Žorić s double-doubleom od 29 poena i deset skokova, a odlični su bili i Renfroe (19 poena (trice 4/5), šest skokova, pet asistencija i tri osvojene lopte) te Mulaomerović sa 17 poena i šest asistencija. Svoj su doprinos dali Kasun i Simon s po 13 koševa.

Goste je predvodio Hunt s 25 poena (4/7) i šest skokova, a pridružili su mu se Ensminger s 19 koševa i deset skokova te Jaacks s 19 poena i šest skokova.

U drugom susretu skupine E BK Prostejov je na svom terenu bio bolji od slovenske Krke s 89:77.