Sjajan dan hrvatskih igrača u Bundesligi

Josip Piršljin • subota, 20.11.2010.

U prvih šest dvoboja 13. kola Bundeslige strijelci su bili iznimno raspoloženi, a četiri pogotka zabili su i hrvatski igrači. Rivić, Iličević i Lakić za Kaiserslautern, a Vukčević za Hoffenheim. Raul je briljirao za Schalke, a pobjede i dalje niže Borussia Dortmund.

Sjajnu utakmicu odigrali su hrvatski igrači iz Kaiserslauterna. Sva trojica započeli su susret u Nürnbergu, a povjerenje trenera Kurza opravdali su na najbolji mogući način. Već u prvom poluvremenu postigli su svatko po jedan gol, a zanimljivo je da su si međusobno i asistirali. Najprije je u 4. minuti mrežu domaćih zatresao Stiven Rivić na asistenciju Ive Iličevića, a osam minuta kasnije izmjenjuju uloge. Na 2:0 povisio je Iličević, a ovog puta asistent je bio Rivić.

Nakon njih, na scenu je stupio i treći Hrvat u Kaiserslauternu Srđan Lakić. Dubrovčanin je u 33. minuti doveo svoju momčad do visokog vodstva od 3:0, a svoju drugu asistenciju na utakmici upisao je novi hrvatski reprezentativac Iličević. Nürnberg je uspio samo smanjiti rezultat na 3:1 preko Roberta Maka, a promašili su i jedanaesterac. Hrvatski trojac zamijenjen je do kraja utamice.

Vezane vijesti

Nogometaši Schalkea konačno su pružili malo zadovoljstva svojim navijačima. Na Veltins-Areni uvjerljivo su pobijedili Werder iz Bremena, a ponovno je odličnu partiju pružio Raul s tri pogotka. Poveli su domaći preko Christopha Metzeldera u 22. minuti, a na 2:0 povisio je Raul pred kraj prvog poluvremena. Španjolac se još dva puta upisivao u strijelce u nastavku susreta i time doveo Schalke na 14. mjesto Bundeslige. Ivan Rakitić u igru je ušao u 70. minuti zamijenivši Peera Klugea.

Borussia Dortmund, vodeća momčad prvenstva, u Freiburgu je preokretom došla do svoje 11. pobjede ove sezone. Poveli su domaći u 26. minuti autogolom Matsa Hummelsa i to vodstvo držali sve do 76. minute kada primaju dva brza gola. Najprije je mrežu Freiburga zatresao Robert Lewandowski, a samo dvije minute kasnije vidjeli smo još jedan autogol, ovog puta vlastitog vratara prevario je bivši igrač Zagreba Mensur Mujdža. Ivica Banović nije nastupio za domaći sastav.

HSV je u Hannoveru tražio tri boda, no na kraju nisu uzeli niti jedan. U utakmici punoj preokreta poveli su domaći preko Larsa Stindla u 31. minuti, no potom Koreanac Heung-Min Son s dva gola donosi vodstvo Hamburžanima. Ipak, do novog preokreta dolaze nogometaši Hannovera kada u 59. minuti na 2:2 izjednačuje Christian Schulz, a konačnih 3:2 postavlja Mike Hanke u sudačkoj nadoknadi. Mladen Petrić za HSV igrao je do 76. minute kada ga je zamijenio Eric Maxim Choupo-Moting.

Hoffenheim je visokom pobjedom u Frankfurtu preskočio Eintracht i došao do petog mjesta na tablici. Gol za vodstvo gostiju od 1:0 postigao je u 31. minuti hrvatski igrač Boris Vukčević, dok Josip Šimunić nije bio u kadru za ovaj susret. U drugom dijelu prednost Hoffenheima povećava Vedad Ibišević s dva zgoditka, a do kraja dvoboja u strijelce se upisuje i Peniel Kokou Mlapa za uvjerljivih 0:4.

Mainz je nakon niza loših rezultata na gostovanju kod pretposljednje Borussije Mönchengladbach došao do nova tri boda i vratio se na drugo mjesto. Povela je Borussia preko Marca Reusa u 53. minuti, no brzo nakon toga na 1:1 izjednačuje Andre Schürrle. Reus donosi novo vodstvo svojoj ekipi, ali Sami Allagui pogocima u 76. i 88. minuti osigurava pobjedu Mainzu.