Nedodirljivi Pao i Olympiakos

Branko Barić • nedjelja, 21.11.2010.

Panathinaikos i Olympiakos potvrdili su i u petom kolu grčkog prvenstva kako su oni u tom natjecanju priča za sebe. I jedni i drugi visokim pobjedama održali su stopostotni učinak i nastavili mrtvu utrku na vrhu tablice.

Panathinaikos je na svom parketu "stotkom" počastio Kavalu, koja se u utakmici držala tek jedno poluvrijeme. Momčad Željka Obradovića već je u sedmoj minuti došla do 19:6, ali su gosti do kraja prve četvrtine uspjeli smanjiti na 26:18. Dobra igra gostiju nastavlja se i u drugoj četvrtini, što rezultira njihovim prvim vodstvom na utakmici u 15. minuti (33:34).

To je natjeralo domaće da se malo trgnu, pa sa šest uzastopnih poena na kraju poluvremena imaju 47:40. U nastavku stvari polako dolaze na svoje mjesto, pa je na semaforu nakon treće dionice već 67:53, da bi posljednja četvrtina bila čisto demonstriranje sile koje je završilo sa 100:72.

Vougioukas sa 16 poena i stopostotnim šutom iz igre, prvo je ime utakmice, a svoju ulogu u uvjerljivoj pobjedi odradili su i Perperoglou s 15 te Sato s 14 poena. Najbolji strijelac kod gostiju bio je Palacio sa 16 poena.

Jednako uvjerljiv bio je Olympiakos na gostovanju kod Maroussija. Domaćini su doslovno pometeni s parketa u prvoj četvrtini koja je završila s nevjerojatnih 38:13 za momčad Dušana Ivkovića. Do kraja se igrala ekshibicija koja je okončana rezultatom 70:94. Nesterović je ubacio 19 poena za pobjednike, a iznimno raspoložen bio je Teodosić sa 17 poena i čak osam asistencija.

Najveće iznenađenje kola priredio je Peristeri koji je u gostima svladao Arisa s 80:70. Aris je imao 14 poena razlike na poluvremenu, ali katastrofalnih posljednjih deset minuta rezultiralo je drugim prvenstvenim porazom i gubitkom priključka za vodećim dvojcem na tablici.

Neočekivano se poskliznuo i PAOK, koji je poražen sa 74:63 unatoč 2o poena Rawlea Marshalla. U najzanimljivijem susretu kola Kolossos je u gostima svladao Iraklis sa 69:66 nakon što je gotovo prokockao 14 poena prednosti koje su imali pred kraj treće četvrtine. AEK je zahvaljujući 22 poena Grundyja s 97:74 nanio i peti poraz Ilisiakosu, a Ikaros sa 68:61 četvrti poraz Panelliniosu.