Podravina gazi sve pred sobom

Damir Žbulj • ponedjeljak, 22.11.2010.

U susretima 16. kola 3. HNL – Istok ponovno je odigrano kolo bez neodlučenog rezultata. U derbiju, Otok je minimalno svladao Mladost iz Cernika, Bjelovar je razbio Nedelišće, dok je Podravina nastavila svoj nevjerojatan niz pobijedivši još jedan susret u nizu.

Podravina je stigla do nove pobjede protiv Križevaca, ali gosti su im olakšali tu zadaću ostavši s čovjekom manje na terenu već u 23. minuti utakmice. Vedran Bukal je već nakon 20-ak minuta igre morao napustiti teren zbog drugog žutog kartona pa je tako otvorio put do pobjede domaćinu. A sve je tako lijepo krenulo za goste. Poveli su već u drugoj minuti golom Korenike, no u 22. izjednačio je Jurica Vručina. Do poluvremena, domaći su iskoristili brojčanu prednost te poveli golom Sušeca, a tim rezultatom se otišlo na odmor. U nastavku za Podravinu su posao dovršili Vručina, svojim drugim golom te Vađunec, zgoditkom osam minuta prije kraja.

Bitan susret odigrali su Otok i Mladost iz Cernika , a pobjedu su odnijeli domaći nogometaši. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Šimunović u 20. minuti prvog dijela. Bjelovar je na svom travnjaku rezultatski ponizio goste iz Nedelišća, ali i u ovom susretu vidjeli smo crvene kartone, i to čak dva. Poveli su Bjelovarčani već u devetoj minuti, strijelac je bio Drlja, no odlučujući trenutak dogodio se u 15. minuti. Sudac je dosudio kazneni udarac za domaće, a igrač gostiju Balent je zbog psovanja suca zaradio još i isključenje. Penal je realizirao Jeličić, za vodstvo od 2:0. Do poluvremena još su dva zgoditka odsjela u mreži gostiju, a strijelci su bili Vranić i Bublić. U nastavku još dva pogotka iz penala za domaće postižu Jeličić i Biljan, a u 68. minuti isključen je i igrač domaće momčadi Ljubić pa su u posljednjih 20-ak minuta snage na terenu bile poravnate. Počasni pogodak za goste postigao je Darijan Treska 15 minuta prije kraja utakmice, za konačnih 6:1.

Belišće je na svom terenu poraženo od Graničara, a jedini pogodak na susretu djelo je Šumanovca u 66. minuti utakmice. Lipik je na svom travnjaku bio bolji od Olimpije 4:1, dok je Đakovo slavilo 2:1 protiv Slavije. Domaći su na poluvremenu vodili 2:0, golovima Švađumovića u 31. i Barišića u posljednjoj minuti prvog dijela. U nastavku susreta igrači Slavije jedino su uspjeli postići počasni zgoditak preko Štavlića u 67. minuti, no do kraja utakmice rezultat se više nije mijenjao.

Koprivnica je visoko porazila Slatinu, a domaći su već do poluvremena imali sigurnu prednost od dva pogotka razlike. Zabili su Jagić i Ogrizović. U drugom dijelu na 3:0 povisio je Bartolić, a u 63. minuti na 3:1 smanjio je Gudelj. Konačni rezultat na 4:1 postavio je Jagić, svojim drugim pogotkom na susretu.

Mladost iz Preloga je u izjednačenoj utakmici slavila protiv Croatije iz Đakova rezultatom 3:2. Gosti su poveli u 30. minuti preko Mihalja, ali domaći nogometaši iz penala u 37. minuti izjednačuju rezultat. Realizator je Radiković. U nastavku potpuni preokret Mladostaša. Prvo je na 2:1 povisio Dodlek, a treći pogodak djelo je Radikovića, ponovno iz kaznenog udarca i to u 76. minuti dvoboja. Gosti se nisu predavali te Lovaković, minutu prije kraja, smanjuje na 3:2, ali za još jedan pogodak gostiju nije više bilo vremena.

Slobodnica je u oštroj utakmici, u kojoj je podijeljeno čak devet žutih kartona, pobijedila NAŠK 2:0. Mreže su mirovale sve do 76. minute kada Mario Ravlić, iz penala, domaće dovodi u vodstvo. Konačnu odluku ove utakmice donio je Igor Križanović, dvije minute prije kraja utakmice.