Raštane na plus deset

Vedran Babić • utorak, 23.11.2010.

U 16. kolu 3. HNL Jug nogometaši Raštana napravili su veliki korak prema naslovu. Iako još uvijek nismo na polovici prvenstva, očigledno je da se radi o momčadi za klasu iznad konkurenata, a u ovom kolu odlijepili su se i na velikih deset bodova razlike ispred biogradskog Primorca.

Put u Metković na utakmicu s pretposljednjom Neretvom vodeće Raštane zaključile su čistom i uvjerljivom pobjedom 4:0. U prvom dijelu nije bilo golova, a onda je u 51. minuti Burčul pogodio za vodstvo gostiju. Dvije minute potom domaći igrač Čelić zarađuje isključenje, no Raštane tek u samoj završnici utakmice konkretiziraju terensku nadmoć i to jednim golom Mitrovića te dvama Mišlova, sve u rasponu od 84. do 90. minute.

Do ovog kola drugoplasirani Neretvanac poražen je u Kninu kod Dinare 4:1. Domaćin je na poluvremenu već imao 3:0 (Bagarić, Bajamić, Jurič), a upravo je Jurič u 62. povisio na 4:0. Konačan rezultat postavio je Brečić šest minuta kasnije.

Tako se na drugo mjesto probio Primorac iz Biograda koji je jednakim rezultatom kod kuće porazio Jadran (KS) i tako produljio niz neporaženosti na domaćem terenu. Od 22. do 37. minute Primorac je riješio utakmicu postigavši sva četiri svoja pogotka (Paunović, Marković, Stojanov, Hozić), a u 63. Kapitanović je s bijele točke zabio, pokazao se kasnije, počasni gol za Sućurane.

I Omiš je također još uvijek neporažen na svom terenu. On je u utakmici s dva jedanaesterca te ukupno tri isključenja pregazio Zmaj (B) s 5:1 i tako ostao izjednačen s Primorcem, ali zbog slabije gol razlike drži treće mjesto.

"Fenjeraš" Mladost i Uskok odigrali su bez golova, Konavljanin i GOŠK također su podijelili bodove (1:1) dok su Hrvace s 1:0 bile bolje od Velebita. Zagora je uz dva gola Emera (onaj pobjednički u 85. minuti) s 3:2 slavila u Makarskoj kod Zmaja, čija se kriza nastavlja, a Primorac 1929 u posljednjih je devet minuta s dva gola spasio bod protiv Jadrana LP (3:3).