Vodeni sportovi

Todorović do finala šestim rezultatom

Maja Giljanović • četvrtak, 25.11.2010.

Šesti u Istanbulu prošle godine Mario Todorović je i na Europskom prvenstvu u 25-metarskim bazenima u Eindhovenu izborio finale, Korčulanin je 52,81 iz kvalifikacija spustio na 51,87, osvojio treće mjesto u drugoj polufinalnoj skupini i šesto ukupno 54 stotinke ispred Dominika Strage na 12. mjestu.

Polufinale utrke na 100 metara delfin Mario Todorović i Dominik Straga izborili su i prošle godine u Istanbulu i danas u Eindhovenu na 14. Europskom prvenstvu u 25-metarskim bazenima, Todorović je ponovno prošao i u finale koje je na rasporedu sutra drugog dana natjecanja, a Straga je svoj nastup završio na drugoj stepenici.

10. prošle godine Straga je ovog puta 12. u Europi, 22-godišnjak je 52,81 iz kvalifikacija spustio za četiri desetinke sekunde (52,41) i iza sebe ostavio Roberta Žbogara (52,74), Stefana Pizzamiglija (52,75), Glenna Surgeloosea (52,85) i Mehdyja Metellu (52,96).

Straga je u drugom polufinalu osvojio sedmo mjesto 54 stotinke iza Todorovića, Korčulanin je 52,29 iz kvalifikacija doveo do 51,87, osvojio treće mjesto u skupini i šesto ukupno iza Steffena Deiblera i Joerija Verlindena na diobi prvog mjesta (51,30), Benjamina Starkea (51,39) na trećem, Petera Mankoča (51,83) na četvrtom i Vladislava Serija (51,84) na petom mjestu, a ispred Martina Spitzera (51,96) i Nikolaja Skvorcova (52,01).