Vodeni sportovi

Jukiću zlato na 200 delfin

Maja Giljanović • subota, 27.11.2010.

Vukovarski Austrijanac Dinko Jukić prošle je godine u Istanbulu u finalu utrke na 200 delfin osvojio brončanu medalju, godinu dana poslije na Europskom je prvenstvu u 25-metarskim bazenima u Eindhovenu osvojio naslov europskog prvaka.

Viceprvak Europe iz Rijeke prije dvije godine i brončani prošle godine u Istanbulu Dinko Jukić svoj je veliki trenutak u finalu utrke na 200 delfin dočekao na Europskom prvenstvu u 25-metarskim bazenima u Eindhovenu.

21-godišnji Vukovarac koji medalje, nažalost, poput nedavno umirovljene sestre Mirne osvaja pod zastavom Austrije, ovog je puta isplivao 1:53,35 i iza sebe na podiju manje od četiri desetinke ostavio Tima Wallburgera na drugom i Bencea Bicza na trećem mjestu.

Poput Hrvatske kojoj je jednu zlatnu medalju donijela četverostruka europska prvakinja uzastopce na 50 leđno Sanja Jovanović jedan su naslov prvaka trećeg dana natjecanja osvojile i Italija i Rusija.

Talijanima je najvišu stepenicu podija ispred Ukrajinca Sergija Frolova (14:42,01) i Nizozemca Joba Kienhuisa (14:42,39) osvojio Federico Colbertaldo (14,35,36), a ispred sunarodnjaka Jevgenija Lagunova (46,60) i Talijana Luce Dotta (47,09) slavio je Daniil Izotov (46,56).

Dvije su zlatne medalje osvojile Nizozemska i Mađarska. Navijači Oranjea na tribinama Bazena Pietera van den Hoogenbanda bučno su proslavili pobjede Robina van Aggelea (26,44) na 50 prsno ispred Aleksandra Hetlanda (26,56) i Fabija Scozzolija (26,68) i štafete 4x50 mješovito, svjetskih rekorderki u sastavu Hinkelien Schreuder, Moniek Nijhuis, Inge Dekker i Ranomi Kromowidjojo (1:44,98) ispred Njemačke (1:47,70) i Italije (1:49,56).

Europska prvakinja na 200 mješovito Evelyn Verraszto zlatnu je medalju osvojila i na 100 metara (59,53) ispred svjetske rekorderke i braniteljica naslova Schreuder (59,57) i Therese Michalak (59,85), a naslov u Mađarsku nosi i Agnes Mutina, prvakinja na 400 slobodno (4:01,25) ispred Melanie Costa Schmid (4:02,26) i Grainne Murphy (4:02,86).