Vodeni sportovi

Sanja i Duje u finalu

Maja Giljanović • subota, 27.11.2010.

Trećim rezultatom polufinala europska prvakinja Sanja Jovanović se plasirala u finale EP-a u Eindhovenu na 50 leđno, a šestim europski prvak Duje Draganja na 100 metara mješovito.

Europski prvaci prošle godine iz Istanbula Sanja Jovanović i Duje Draganja su i godinu dana poslije izborili nastup u finalu.

Svjetska rekorderka je 28,16 iz kvalifikacija spustila na 27,48 i svojim najboljim ovogodišnjim rezultatom, pet stotinke bržim od vremena postignutog na mitingu Mladosti u Zagrebu, iza Simone Baumrtove (27,25) osvojila drugo mjesto u prvoj polufinalnoj skupini i treće ukupno iz još i pobjednice drugog polufinala Elene Gemo (27,35).

Iza Sanje - trostruke europske prvakinje na 50-ici uzastopce iz Debrecena, Rijeke i Istanbula - pred večerašnje finale ostale su europska prvakinja na 100 leđno Darina Ževina (27,67), Fabienne Nadarajah (27,69), Laura Letrari (27,75), Rachel Lefley (27,80) i Aleksandra Papuša (27,84).

I Valery Švigir je spustila rezultat iz kvalifikacija, 15-godišnjakinja je nakon 28,13 jutros u drugoj polufinalnoj utrci isplivala dvije stotinke sporije od svog osobnog rekorda i s 28,04 osvojila ukupno 12. mjesto u Europi ispred Marice Strazmester (28,18) i Jekaterine Avramove (28,58).

Europski prvak na 100 mješovito iz Istanbula u Eindhovenu se u finale plasirao šestim najboljim rezultatom, gotovo pola sekunde bržim nego što je isplivao u kvalifikacijama (54,38).

53,90 Splićaninu je u drugom polufinalu donijelo treće mjesto iza Petera Mankoča (53,43) i Christiana Galende (53,90), a ostao je iza još i najbržeg u kvalifikacijama europskog prvaka na 200 mješovito Markusa Deiblera (52,36), Vytaustasa Janusaitisa (53,63) i Alana Cabello Fornsa (53,73).

Saša Imprić je bio sporiji nego u kvalifikacijama (54,48), 24-godišnjak je u drugoj polufinalnoj utrci isplivao 54,93 i na koncu zauzeo 13. mjesto ispred Dmitrija Gorbunova (55,09), Raphaela Stacchiottija (55,17) i Pierre-Yvesa Romaninija (55,48).

Ivan Capan i Saša Gerbec svoje su na 50 prsno obavili u kvalifikacijama plasmanom u polufinale. 18-godišnjak je bio šest stotinki brži nego jutros i s 27,69 osvojio ukupno 13. mjesto, a 24-godišnjak stotinku brži i s 27,83 na koncu je zauzeo 15. mjesto.