Vodeni sportovi

I Todorović i Puninski u finalu

Maja Giljanović • nedjelja, 28.11.2010.

Ljepšeg otvaranja poslijepodnevnog dijela programa posljednjeg dana Europskog prvenstva u 25-metarskim bazenima u Eindhovenu nismo mogli poželjeti, Mario Todorović i Aleksej Puninski izborili su finale utrke na 50 metara delfin.

Šestim i osmim rezultatom polufinala Mario Todorović i Aleksej Puninski su izborili finale Europskog prvenstva u 25-metarskim bazenima u Eindhovenu u utrci na 50 metara delfin.

Obojica su hrvatskih reprezentativaca nastupila u prvoj polufinalnoj skupini, Todorović je iza svjetskog rekordera Steffena Deiblera (23,28) i Paola Facchinellija (23,45) osvojio treće mjesto i bio siguran u prolaz dalje, a Puninski je bio peti i strepio do konca drugog polufinala.

Sedmoplasirani u finalu na 100 delfin Todorović je isplivao 18 stotinki bolje nego u kvalifikacijama i na kraju upisao šesti rezultat polufinala (23,46), a ovog je puta sreća pomazila i Puninskog. 25-godišnjak je na 100 slobodno bio šest stotinki kratak i osvojio deveto mjesto, na 50 delfin je osvojio osmo mjesto tri stotinke ispred Nikolaja Skvorcova. I Puninski je bio bolji nego jutros, 23,95 iz kvalifikacija spustio je na 23,76.

Andrij Govorov se spustio ispod 23 sekunde (22,88), ispred Todorovića su još i Joeri Verlinden (23,25) i Martin Spitzer (23,36), a ispred Puninskog još i Flori Lang (23,73).