Vodeni sportovi

Todorović i Puninski prate se u stopu

Maja Giljanović • nedjelja, 28.11.2010.

Nakon sedmog mjesta na 100 delfin i devetog mjesta na 100 slobodno Mario Todorović i Aleksej Puninski u finalu su utrke na 50 metara delfin na Europskom prvenstvu u 25-metarskim bazenima u Eindhovenu osvojili šesto i sedmo mjesto.

I sam plasman u finale utrke na 50 delfin dvojice hrvatskih reprezentativaca velik je uspjeh, a svoje su posljednje pojedinačne nastupe na 14. Europskom prvenstvu u 25-metarskim bazenima Mario Todorović i Aleksej Puninski zaključili najbržim utrkama u Eindhovenu.

Todorović je nakon 23,64 u kvalifikacijama i 23,46 u polufinalu u sedmoj pruzi isplivao 23,42 i zauzeo sedmu poziciju, jednu iza svog polufinalnog plasmana, a Puninski se u osmoj pruzi nakon 23,95 u kvalifikacijama i 23,76 u polufinalu spustio na 23,50, plasman poboljšao za jedno mjesto i na koncu osvojio sedmo mjesto u Europi.

Svjetski rekorder Steffen Deibler nije dozvolio senzaciju, primirio je najbržeg u kvalifikacijama (22,88) Andrija Govorova i nakon naslova na 50 slobodno, 100 delfin i 4x50 mješovito osvojio i četvrtu zlatnu medalju. 23-godišnji Nijemac je isplivao 22,34 četiri desetinke ispred Govorova (23,74) na drugom i 91 stotinku ispred Joerija Verlindena (23,23) na trećem mjestu.

Ispred hrvatskog dvojca još su i Paolo Facchinelli (23,25) i Martin Spitzer (23,31), a iza Flori Lang (23,56).