Odličan Alilović, šest golova Sulića

Mirza Seferagić • subota, 27.11.2010.

U današnjim su se utakmicama Lige prvaka dogodila i neka iznenađenja, a jedno od njih je i gubitak jednog boda Barcelone koja je na svom terenu odigrala 28:28 s poljskim Kielceom. Slovensko Celje je u potpunosti nadigralo francuski Chambery, a odličan je za Celjane bio i naš Mirko Alilović. Veszprem je još jednom bio bolji od švedskog Sävehofa dok su još jedno iznenađenje priuštili rukometaši danskog Aalborga odigravši 33:33 s domaćim Valladolidom.

Skupina A

Barcelona - Kielce 28:28 ˙(15:12)

Veliko iznenađenje priredili su Poljaci izvukavši bod protiv velikog favorita i to na njihovom terenu.

Susret je počeo prema očekivanjima, a domaći su konstantno povećavali svoju prednost. Kod rezultata 13:9 trener gostiju Bogdan Wenta poziva minutu odmora i to je rezultiralo smanjenjem na 15:12 te se s tim rezultatom otišlo na odmor.

Početkom nastavka Barcelona je čak i povećala tu prednost na +5 (21:16), no gosti se nisu predavali te su malo pomalo dostizali taj zaostatak. Serijom 9:4 Poljaci dolaze do izjednačenja, a za 25:25 je pogodio Stojković. Nekoliko minuta kasnije stvari su izgledale još gore za Barcu kada je naš Mirza Džomba pogodio za vodstvo Kielcea od 27:26.

Domaći su izjednačili, a onda je Džomba propustio realizirati odličnu priliku te je dao Španjolcima šansu da dođu do pobjede. Iker Romero je pogodio za 28:27 domaćih, no Jurecki je odgovorio odmah u sljedećem napadu za konačnih 28:28. Desetak sekundi prije kraja Romero i Tomas nisu uspjeli postići pogodak te su gosti izvukli bod.

Najviše pogodaka kod domaćih je postigao Romero (6) dok je najbolji strijelac gostiju bio Zaremba s pet golova.

RK Celje - Chambery 35:27 (17:13)

Slovenci su potpuno nadigrali Francuze te su upisali veliku pobjedu s osam pogodaka prednosti. Jedan od junaka utakmice bio je naš Mirko Alilović sakupivši 14 obrana.

Celjani su odlično otvorili susret te su sredinom prvog dijela imali prednost od +3 (13:10) da bi do kraja poluvremena tu prednost i povećali.

No, ključni trenutak utakmice dogodio se početkom nastavka kada Alilović brani dva sedmerca zaredom (Bašiću i Busselieru) te su domaći pobjegli na +7 (20:13) i tu je utakmica praktički bila rješena.

U 42. minuti Renato Vugrinec je pogodio za najveću prednost Celja od + 10 (25:15), a gosti nisu imali nikakvih odgovora na sjajnu igru domaćih. Potpuno zaslužena pobjeda Celjana, a u prilog im idu i dvije utakmice završene bez pobjednika jer su, osim Barcelone i Kielcea, u petak bodove podijelili i Kiel protiv Löwena (30:30).

Najbolji strijelac Celjana bio je Vugrinec s devet pogodaka, a osam je dodao Srbin Momir Rnić. Naš drugi predstavnik u redovima Celja, Petar Metličić, se nije upisivao u listu strijelaca. Goste je predvodio Paty s pet pogodaka dok je naš Damir Bičanić zabio tri gola.

Skupina B

Veszprem - Sävehof 38:34 (17:15)

Mađari nastavljaju s uvjerljivim nastupima ove sezone, a još su jednom bili bolji od Sävehofa te su došli do svoje šeste pobjede u isto toliko nastupa što će reći da su oni jedina momčad ovosezonske Lige prvaka koja ima takav učinak.

Ipak, Šveđani su se pokazali u nešto boljem izdanju te nisu dopuštali domaćima da se previše odlijepe na samom početku čemu u prilog govori i krajnji rezultat prvog dijela (17:15).

Takva se igra nastavila i u drugom dijelu, no domaći su ipak svojim iskustvom i znanjem mirno priveli utakmicu kraju.

Najbolji su kod domaćih bili Vujin s 11 te naš Renato Sulić sa šest pogodaka dok je goste predvodio Stenbäcken s devet postignutih golova.

Skupina C

Valladolid - Aalborg 33:33 (14:16)

Odličnu su utakmicu odigrali Danci u gostima kod favoriziranog Valladolida te mogu žaliti za propuštenom prilikom osvojiti oba boda.

Osim početnog vodstva od 2:1 Španjolci su čitavu utakmicu bili u zaostatku te su se na kraju morali dosta namučiti kako bi došli do barem jednog boda.

Kod rezultata 33:32 za Dance, jedan bod domaćima donio je Hansen postigavši pogodak samo minutu i pol prije kraja utakmice. Gosti su tako dobili priliku za posljednji napad, no nisu ništa postigli te se moraju zadovoljiti bodom.

Domaći najbolji strijelac bio je Bilbija s osam pogodaka dok je kod Danaca najbolji bio Larholm s istim brojem postignutih golova.