1. Hrvatska nogometna liga, 17. kolo, 28.11.2010, 16:00 h, Varaždin, Gradski stadion, gledatelja: 500
Suci: Vlado Svilokos (Sisak), Fegeš (Nedelišće), Fejer (Bjelovar)
Varaždin
Varaždin
0:0(0:0) Split
Split

Po bod zameten snijegom

Iz Varaždina:Ivana Strahija • nedjelja, 28.11.2010.

U Varaždinu se konačno, nakon 24-satne odgode odigrao prvenstveni susret Varaždina i Splita, u kojem je nakon ledenih 90 minuta, tijekom kojih snijeg nije prestao padati, svakoj momčadi pripao po bod. Mreže se nisu tresle.

Juraj Grizelj
59'
24
Ante Erceg
72'
9
Joško Parać
83'
Ivan Katalinić

Skoro do posljednje minute nije se znalo hoće li se ili ne odigrati susret u Varaždinu. Naime, iako je teren počišćen od petnaestak centimetara snijega, pahulje su ponovno počele lepršati oko 15 sati i ubrzo su prekrile travnjak, pa se ni crvenom bojom iscrtane linije nisu vidjele.

Nekoliko su puta u satu pred utakmicu suci s delegatom pregledavali teren, a na kraju je odlučeno da se ipak igra. No, par je puta tijekom utakmice zatražena intervencija djelatnika stadiona, koji su lopatama micali snijeg s linija, pa su nogometaši besposleno stajali na travnjaku za to vrijeme.

Usprkos teškim uvjetima na travnjaku, momčad Varaždina dobro kreće u utakmicu. Prvi je gostujućeg vratara Vukovića izazvao Punčec, a odmah potom Šafarić poslužuje Aganovića, no on prebacuje gostujuća vrata. Pokušava i F. Škvorc kao i Brezovec, no rezultat se ne mijenja. Pokušao je domaćima 'pomoći' i gostujući Radnić, koji je nespretnom reakcijom nakon domaćeg centaršuta umalo stjerao loptu u vlastiti gol.

Nakon toga jenjava pritisak domaćina, dok gosti ne stvaraju prilike, pa do kraja poluvremena možemo izdvojiti tek situaciju u 45. minuti, kad Sačer ubacuje za F. Škvorca, kojeg s loptom u 16 metara Splita ruši netko od Splitovih braniča. Sudac Svilokos međutim pokazuje da prekršaja nema.

U drugom poluvremenu prilike većinom iz prekida, dva-tri slobodna udarca imao je domaći kapetan Brezovec, jedan je izveo gostujući Vitaić. U 77. minuti Varaždin je imao priliku nakon kombinacije Brezovca, Šafarića i F. Škvorca, no konačni šut Glavice sigurno brani vratar Vuković.

Do kraja susreta imali su Splitovci par udaraca iz kuta, Varaždinci su nekoliko puta ušli u gostujući kazneni prostor, no mreže ostaju nedirnute.

Tako je sa svega jednim bodom, i bez golova, završena posljednja ovogodišnja prvenstvena utakmica u Varaždinu, ujedno i oproštaj domaćeg kapetana Brezovca od varaždinskih ljubitelja nogometa, jer će od drugog dijela sezone nositi dres Dinama.