Lovrenu bod protiv PSG-a

Maja Giljanović • nedjelja, 28.11.2010.

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren odigrao je svih 90 minuta naelektriziranog derbija 15. kola Le Championnata između Lyona i PSG-a. Parižani su gubili od 54. minute samo da bi manje od 10 minuta prije kraja preokrenuli i virtualno preuzeli čelo na tablici, ali preokretima ni tu nije bio kraj, devetorica Lavova u polju na Gerlandu su u 87. minuti izvukla bod.

Posljednja utakmica 15. kola Le Championnata između Lyona i PSG-a odigrana je po ukusu najprobirljivijih nogometnih sladokusaca.

Susret Lavova i Parižana bio je dvoboj dvije momčadi u seriji: Lyon je nakon 0:1 u 7. kolu protiv Saint-Etiennea osvojio 17 bodova od 21 mogućih, upisao je pet pobjeda i dva remija i ostvario najbolji niz sezone u Ligue 1, a PSG je nanizao sedam utakmica bez poraza u svim natjecanjima i vani nisu izgubili još od 29. kolovoza protiv Sochauxa (1:3).

Lyon je na Gerlandu u posljednjih 10 utakmica protiv Parižana pun plijen osvojio sedam puta (prošle sezone 2:1), dvaput je uzeo bod, a tek je jednom izgubio i to prije pet godina (0:1). Večerašnjom pobjedom Dejan Lovren i suigrači mu bi izbili na treće mjesto na tablici, a još je veći ulog u igri bio za igrače Antoinea Kombouarea kojima je slavlje u Lyonu garantiralo prvo mjesto bod ispred Marseillea i Lillea.

U prvom poluvremenu Lyon je bio bliži vodstvu, ali Michel Bastos u 14. i 30. te Gomis u 44. minuti iz najizglednijih situacija ne pronalaze put iza leđa Edela. U drugom dijelu nakon nepunih 10 minuta Gerland na noge diže Cissokho, Källström gura loptu do 23-godišnjaka, Edel ne stiže zatvoriti kut i Lyon vodi 1:0.

Pjesma navijača utihnula je nakon devet minuta u 63., Hoarau vara Diakhatea kao malo dijete, upošljava Nenea, a Brazilac nema težak zadatak, Lloris je napustio vrata i Nene loptu glavom šalje u prazan gol.

U 81. minuti i iz aviona se vidi prekršaj Cissokha na Neneu u šesnaestercu, sudac Fautrel francuskom reprezentativcu daje izravni crveni i svira penal za PSG koji Hoarau pretvara u vodstvo gostiju i virtualan skok na prvo mjesto.

Preokretima ni tu nije bio kraj, u 87. minuti loše ispucavanje Edela kažnjava Gomis i zabija za 2:2. Serija i jednih i drugih je netaknuta, Lyon u kojem je Lovren odigrao svih 90 minuta ostao je na sedmom mjestu dva boda iza Marseillea, a PSG na trećem bod iza prvaka.

Još i bolje su prošli gosti na poslijepodnevnim utakmicama. Toulouse je golovima Braatena i Santandera slavio u Auxerreu koji je preko Traorea uspio samo smanjiti na 1:2, a Sochaux se golovima Percquisa, Browna i Maurice-Belaya prošetao Caenom.