Raštane s +9 u zimu

Vedran Babić • ponedjeljak, 29.11.2010.

Odigrano je i posljednje, 17. kolo jesenskog dijela 3. HNL Jug. U derbi utakmici Raštane i Omiš su odigrali bez golova pa će tako na zimski predah lider otići s devet bodova viška.

U utakmici u kojoj je prvo poluvrijeme pripalo gostima, a drugo domaćinima, Raštane i Omiš remizirali su bez golova, što znači da je to prvi neodlučeni rezultat Raštana na domaćem terenu, baš kao što je i Omišanima to prvi neodlučeni ishod na gostujućem terenu.

Raštane će tako u "proljeće" ući s devet bodova više od drugoplasiranog Neretvanca, koji se na tu poziciju uspeo zahvaljujući pobjedi 4:0 nad Konavljaninom. Sve pogotke Opuzenci su postigli od 39. do 55. minute. Omiš je treći, a Primorac iz Biograda je pao s drugog na četvrto mjesto zbog poraza u Klisu kod Uskoka (Guvo 59.).

Zagora je u najefikasnijoj utakmici kola s 5:2 porazila Neretvu uz hat-trick Povijača, a Velebit je u ukupno šest minuta poništio prednost Primorca 1929 i s čak tri gola u tom periodu stigao do pobjede 3:1. Jadran je na svom terenu u Kaštel Sućurcu s minimalnih 1:0 nadvisio Dinaru golom Katića iz 63. minute dok je GOŠK do tri boda protiv Hrvaca došao u drugoj minuti sučeve nadoknade.

Zmaj je u Blatu s 2:1 bio bolji od Mladosti, koja se nalazi na posljednjoj poziciji sa samo 11 osvojenih bodova, što je četiri manje od Neretve. Utakmica između Jadrana LP i Zmaja iz Makarske odgođena je zbog potopljenog travnjaka.

Prvenstvo se nastavlja 26. i 27. veljače 2011. godine.