Mladost iz Cernika dohvatila vrh

Damir Žbulj • srijeda, 01.12.2010.

Za nama je 17 odigranih kola jesenskog dijela prvenstva 3. HNL - Istok, a završetak ovog dijela sezone na vrhu su dočekali nogometaši Mladosti iz Cernika. Podravina je posustala u posljednjem kolu, odlična serija prekinuta je porazom od Nedelišća pa su, pred zimsku pauzu, završili na trećem mjestu prvenstvene ljestvice.

Teren u Nedelišću zabijelio je snijeg, a u takvim uvjetima bolje su se snašli domaći nogometaši. Poveli su već u trećoj minuti utakmice, a pogodak je postigao Dragan Vibovec. Do poluvremena Nedelišće je već vodilo 2:0. Danijel Jagec bio je strijelac u 27. minuti dvoboja te se na odmor odlazi zasluženim vodstvom domaćih. U nastavku se igrala nervozna utakmica u kojoj je podijeljeno i sedam žutih kartona, no gosti pogodak nisu uspjeli zabiti te su tako u posljednjem kolu ipak prekinuli svoj fantastični niz od sedam uzastopnih pobjeda. Igrači Podravine mogu biti zadovoljni prikazanom igrom u posljednjim kolima, zaostatak za vodećom Mladosti je samo dva boda te mogu mirno otići na zasluženi zimski odmor.

Mladost iz Cernika iskoristila je kiks Podravine te su pobjedom nad Slobodnicom od 5:3 jesenski dio prvenstva ipak završili na vrhu poretka. U zanimljivoj utakmici, bez žutih kartona, Mladost je zamalo prosula veliku prednost koju je imala na poluvremenu. Golovima Mateja Vlaovića u 13. minuti, Terzića u 33. i 43. te Maria Vlaovića u posljednjoj minuti prvog dijela, domaći nogometaši uvjerljivim vodstvom otišli su na odmor. Međutim, u nastavku, u razmaku od 55. do 57. minute, Vukoje i Vrljić smanjuju rezultat na 4:2. Domaći opasno žive do 73. minute, no Matej Vlaović, svojim drugim pogotkom, ponovno podiže prednost na tri razlike. U posljednjim trenucima utakmice Ravlić postavlja rezultat na konačnih 5:3.

Otok je drugom uzastopnom pobjedom uspio ovaj dio prvenstva završiti na drugom mjestu. Svladali su Slatinu na gostovanju, a sve bitno desilo se u prvom dijelu. Proleta je doveo Otok u vodstvo već u drugoj minuti, a samo četiri minute kasnije, iz kaznenog udarca, poravnao je golman domaćih Zvjezdan Vibovec. Mreže su mirovale do četiri minute prije kraja prvog dijela, pogodak je postigao Kuzmanović, a 1:2 bio je i konačan rezultat dvoboja.

Slavija je, na teškom terenu, pitanje pobjednika protiv Mladosti iz Preloga također riješila u prvih 45 minuta. Domaći su, za razliku od gostiju, svoje prilike iskoristili te su golovima Jakovljevića u 14. i 36. minuti i Štavlića u devetoj zasluženo slavili s 3:0.

Osječka Olimpija se prije zimske pauze pobjedom oprostila od svojih navijača. Svladali su goste iz Belišća 3:0. Domaći su poveli golom Tabaka u 33. minuti prvog dijela. Na 2:0 povisio je Bešlagić u 43. minuti. U nastavku, Vuka u 56. minuti povisuje na 3:0, dok je počasni gol za goste zabio Uremović, u 60. minuti susreta. NAŠK je identičnim rezultatom porazio goste iz Lipika, a svi golovi pali su u prvom dijelu utakmice. Domaći su golovima Cekinovića i Torčića, u šestoj i sedmoj minuti utakmice, već vodili s 2:0. U 28. minuti na 3:0 povisio je Horvatek, dok je četiri minute kasnije, iz penala, Milašinović postavio konačan rezultat utakmice na 3:1.

Križevci i Koprivnica odigrali su susret u kojemu je palo čak devet golova, a domaći nogometaši na kraju su ipak odnijeli pobjedu rezultatom 5:4. Gosti su poveli iz kaznenog udarca, a strijelac je bio Ogrizović u 18. minuti. Četiri minute kasnije već je 0:2, a zabio je Jagić. Međutim, domaći ne posustaju te do poluvremena dva pogotka postiže Aleksandar Korenika pa se na odmor odlazi neodlučenim rezultatom. U nastavku, otvorena igra s još pet pogodaka u mreži oba vratara. Prvo je Topolčić autogolom u 55. minuti doveo domaće u vodstvo, no samo pet minuta kasnije izjednačenje gostima donosi Matijašec. Stjepan Korenika vraća vodstvo domaćoj ekipi u 66. minuti, ali Matijašec u 74. poravnava rezultat na 4:4. Pogodak odluke pao je u 78. minuti. Dosuđen je kazneni udarac za domaće nogometaše, a siguran realizator je Slaven Bukal. Gosti su minutu prije kraja ostali s desetoricom, zbog druge javne opomene isključen je Topolčić, a rezultat ove nevjerojatne utakmice ipak se nije više mijenjao.

Graničar i Đakovo odigrali su susret bez pobjednika. Mreže su mirovale sve do 79. minute kada domaći preko Šumunovca dolaze u vodstvo. Šest minuta prije kraja gosti ipak izjednačuju rezultat, a zgoditak postiže Vukosavljević. Graničar je u 87. minuti ostao bez isključenog Petrića, no do kraja susreta više nije bilo vremena za promjenu rezultata. Croatia je protiv Bjelovara opravdala ulogu autsajdera. Na domaćem terenu stigli su do uvjerljivog poraza te su tako jesenski dio prvenstva zaključili na posljednjem mjestu prvenstvene ljestvice. Do poluvremena nije bilo pogodaka, ali u nastavku gosti postavljaju stvari na svoje mjesto. Golovima Drlje u 55. minuti, Pavlekovića u 66. te Pleića u posljednjoj minuti susreta, uvjerljivo su nadigrali domaće nogometaše te su tako prvi dio prvenstva završili na petom mjestu sa samo tri boda zaostatka za vrhom poretka.