Raspad sistema u drugom dijelu

Mirza Seferagić • srijeda, 01.12.2010.

Igrači Mladena Erjavca nisu uspjeli doći do prve pobjede u Eurochallenge kupu jer ih je u Draženovom domu nadigrao češki Prostejov sa 74:70. Nakon odličnog prvog poluvremena Mravi su potpuno stali u drugom te su doživjeli i treći poraz u tri odigrane utakmice.

Mravi su odlično otvorili utakmicu te su koševima Luke Žorića, Krune Simona i Daria Šarića poveli s 11:2, a potom i sa 17:4. Gosti su se košem Nicholsona približili na 21:17, no Ante Mašić pogađa tricu s istekom vremena za 24:17.

OSTALI REZULTATI

Skupina A: Nizhny Novgorod - Spartak St. Petersburg 65:72, Szolnoki Olaj- Gravelines 70:69
Skupina B: Khimik - Skyliners 61:60, Maccabi Haifa - BK Ventspils 80:86
Skupina C: Lugano Basket - Lukoil Academic 66:69, Benfica Lisabon - Tartu Rock 80:74
Skupina D: Norrköping Dolphins - Belgacom Liege 92:94, Barak Netanya - Türk Telekom 113:89
Skupina E: Telekom Baskets - Krka 71:74, KK Zagreb CO - BK Prostejov 70:74
Skupina F: Antwerp Giants - EC Dynamo 72:53, Lokomotiv Kuban - Steaua Turabo 78:59
Skupina G: ETHA Encomi - KK Zadar 78:66, Pinar Karsiyaka - Apoel 76:68
Skupina H: SLUC Nancy - Entente Orleanaise 70:66, Mons-Hainaut - BC Oostende 71:68

Vezane vijesti

Sjajna igra domaćih se nastavila i u drugoj četvrtini, a tricom Simona Mravi su poveli s do tada najvećih +16 (42:26), no u tom su trenutku Mravi potpuno stali te su dozvolili gostima potpuni preokret.

Serijom 22:1 koja se nastavila i u drugom poluvremenu, gosti su od -16 došli do +5 (43:48), a taj jedan poen za Mrave je postigao Žorić koji je imao još jednu sjajnu večer te je već u prvom dijelu ostvario double-double učinak s 12 poena i deset skokova.

Česi su u drugom dijelu samo povećavali svoju prednost, a Zagrepčani više nisu mogli pronaći igru iz prvog dijela. Prostejov je u nekoliko navrata imao vodstvo i od +12 te su rutinski priveli utakmicu kraju. Kod rezultata 74:64 za goste, Damir Mulaomerović i Alex Renfroe postigli su dvije trice zaredom, no jednostavno nije ostalo dovoljno vremena za nešto više.

Mrave je opet predvodio sjajni Luka Žorić s 21 poenom i 16 skokova te Mulaomerović s 13 poena i šest asistencija dok je goste predvodio Nicholson s 18 koševa i pet skokova te Kyle Landry sa 16 poena i 16 skokova, a pridodao se i Benas Veikalas sa 17 poena.