Bez Suareza teško ide

Vedran Babić • nedjelja, 05.12.2010.

Nogometaši Ajaxa opet su posrnuli u domaćem prvenstvu i tako opet povećali svoj zaostatak za vodećima PSV-om i Twenteom na pet bodova...

Nakon pobjede u Genovi u 90. minuti utakmice protiv Sampdorije u sklopu Europske lige, PSV se vratio na domaći travnjak i s 5:2 porazio Heracles. Dvostruki strijelac te utakmice, Ola Toivonen, i večeras je zabio dva gola, no gosti su do 74. minute držali domaćina na iglama.

Jubilej PSV-a

U utakmici protiv Heraclesa PSV je petim pogotkom stigao do okruglih 50 postignutih golova u 17 prvenstvenih utakmica.

Vezane vijesti

Naime, Everton mu je donio vodstvo u 27. minuti, ali već do poluvremena je PSV preokrenuo na 2:1 (Dzsudzsak, Toivonen). Everton je u 62. izjednačio na 2:2 i činilo se kako bi domaćin mogao prosuti bodove, no onda je u 70. minuti Reekers dobio drugi žuti karton i ostavio momčad na cjedilu. PSV je višak igrača na terenu iskoristio te je od 74. do 90. minute pogocima Toivonena, Afellaya i Berga domogao ipak visoke pobjede.

Dvama pogocima Thea Janssena Twente je s 2:0 porazio De Graafschap i tako zadržao korak s liderom dok je Ajax, još uvijek bez suspendiranog Luisa Suareza, odigrao 1:1 kod kuće protiv NEC-a. Mido je zabio za vodstvo Kopljanika u 76. minuti, a samo dvije minute potom Bram Nuytinck postavlja konačnih 1:1.

U utakmici odigranoj u petak, Groningen je s 4:1 nadigrao Vitesse i tako prestigao Ajax na trećem mjestu te za vodećim dvojcem zaostaje samo četiri boda. Groningenu je to bila deveta domaća utakmica sezone i osma pobjeda (jedan remi).