1. Hrvatska nogometna liga, 18. kolo, 05.12.2010, 15:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 1.000
Suci: Draženko Kovačić (Križevci), Borut Križarić (Čakovec), Saša Fegeš (Nedelišće)

Damir Žbulj • nedjelja, 05.12.2010.

Dinamo je na Maksimiru, pred par stotina promrzlih gledatelja, nakon gostovanja u Španjolskoj kod Villarreala, dočekao goste iz Varaždina. U posljednji susret jesenskog dijela prvenstva Plavi su ušli s imperativom pobjede jer je Hajduk slavljem u Šibeniku smanjio njihovu prednost na vrhu poretka.

Sastav Dinama doživio je značajne promjene u odnosu na onaj koje se suprotstavio Villarrealu. Protiv Varaždinaca od prve minute zaigrali su Etto, na desnom boku umjesto Vrsaljka, Mesarić umjesto Cufrea, a trener Halilhodžić je umjesto Bišćana postavio Barbarića, uigravajući ga s Tonelom u zadnjoj liniji za susret protiv PAOK-a. Od prve minute priliku su još dobili Tomečak, Badelj, Calello?, Slovak Sylvestr te nakon dugo vremena Morales i Rukavina.

Gosti su zaigrali sa Škvorcom i Sačerom u vrhu napada, a zanimljivo da je Brezovec posljednji put zaigrao za varaždinskom dresu i to upravo protiv svog budućeg kluba.

Vezane vijesti

Dinamo je susret otvorio s dva brza kornera u prvoj minuti, dok su gosti u sljedećih par napada pokušali okomitim loptama uposliti svoje napadače, no oba puta su se igrači Varaždina našli u nedozvoljenoj poziciji.

Šafarić je zaprijetio u 12. minuti, ali njegov udarac je otišao daleko od okvira gola Kelave. Prvi ozbiljniji udarac domaći nogometaši uputili su u 18. minuti kada je Morales mlako tukao po sredini gola. U 23. minuti Badelj je odlično uposlio Sylvestra, on se sjurio prema vratima Varaždina, no njihova obrana u posljednji trenutak ispred slovačkog nogometaša izbacuje loptu u korner.

Domaći su odličnu priliku propustili 27. minuti. Etto je u kaznenom prostoru uposlio Tomečaka, a njegov udarac odlazi malo pored varaždinske desne vratnice. Gosti su minutu kasnije morali napraviti prvu prisilnu zamjenu jer je zbog ozljede mišića Sačera zamijenio Glavica. U 32. minuti Škvorc je dobio dobru loptu u prostor ispred Kelave, no loše puca te lopta odlazi daleko od gola Dinama.

Probudio se i Dinamo nakon pola sata igre. Morales, u samo dvije minute, dva puta pokušava ugroziti vrata Varaždina, no bez uspjeha. Gosti odgovaraju u 36. minuti, Brezovec je lijepo uposlio Škvorca, ali u posljednji trenutak obrana Dinama otklanja opasnost ispred svog gola. Ipak, tri minute kasnije, najbolju priliku na utakmici imaju Varaždinci. Aganović je odlično prošao po lijevoj strani, uposlio Šafarića u 16-ercu, ali njegov udarac pogađa gredu Dinamovog gola. Posljednju priliku propustio je Dinamo, tri minute prije kraja prvog dijela. Moralesovo ubacivanje s desne strane Sylvestr volejom šalje na sjevernu tribinu maksimirskog stadiona te se na odmor odlazi s početnim rezultatom dvoboja.

Nastavak je pokušajem u 48. minuti otvorio Tomečak, ali udarac odlazi preko gola Kelave. Nakon pet minuta nastavka gosti su ponovno blizu postizanju pogotka. Jednu povratnu loptu Brezovec je oštro uputio prema Kelavi, no Dinamov vratar vršcima prstiju brani udarac budućeg suigrača.

Dinamo je do pogotka stigao u 56. minuti. Badelj, bez vidljivog kontakta s Kvesićem, pada u 16-ercu gostiju, a sudac Kovačić svira najstrožu kaznu za Plave. Morales je siguran realizator za minimalno vodstvo Dinama. Varaždinci nisu posustali nakon primljenog pogotka te su do izjednačenja stigli već u 65. minuti. Glavica u kaznenom prostoru pronalazi Škvorca, njegov udarac, nakon nekoliko odbijanja, završava ponovno kod istog igrača, koji iz blizine posprema loptu pod gredu.

Mladi Mateo Kovačić ušao je u nastavku susreta umjesto Moralesa, a u 73. minuti njegov lukavi udarac završava na okviru varaždinskog gola. Tri minute prije kraja Tonel je promašio odličnu priliku, ali na pet metara od gola bio je malo prekratak da pospremi loptu iz leđa vratara Varaždina

Domaći nogometaši nisu u posljednjim trenucima susreta, kao u nekoliko prijašnjih navrata, stigli do pobjedničkog pogotka te je dvoboj završio neodlučenim rezultatom. Ovakav ishod najviše je obradovao igrače i navijače Hajduka, jer se prednost vodećeg Dinama prije zimske stanke istopila na samo pet bodova.

• Obrisan korisnik06.12.2010. u 21:55
    a s kakvim bi ti rezultatima bil zadovoljan?? kaj da dojde do finala ili kaj? fkt. nogomet nam je u teškom kur***. moramo biti sretni kaj i to more.
  • Obrisan korisnik06.12.2010. u 19:32
    @dinoI ti si s Marsa ??? Koji to solidni rezultati Dinama u Europi ??? Sheriff ??? ili ??? U skladu s našim mogućnostima ??? Dinamovi igrači imaju godišnje plaće od 200.000 - 600.000 E plus premije. Varteksovci nisu dobili plaću 8 mjeseci, a prosjek im je cca 30.000 godišnje, i nema premija, 90% ih... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik06.12.2010. u 19:16
    @ slow : Ti si pao sa kojeg planeta??? Možda i bi netko drugi bio i u europi i napravio nešto, da suci ne donose konstantno takve odluke kontra malih klubova. Kad smo kod europe, to što su Dinamo i Hajduk uspjeli napraviti - JA SE TIME NA TVOJEM MJESTU NE BI PREVIŠE HVALIO. Toliko love upucano u... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik06.12.2010. u 18:35
    Bilo bi lijepo da možemo u domaćem nogometu razgovarati o lijepom i atraktivnom nogometu, a ne poslije svakog kola o nekim Kovačičima, Gerekima i inima koji su zalutali u sport.