Pobjede Igokee i Olimpije

Mirza Seferagić • subota, 11.12.2010.

U preostala dva susreta 11. kola NLB lige, Union Olimpija je u gostima svladala češki Nymburk s 85:72 dok je Igokea na svom terenu bila još uvjerljivija protiv Hemofarma s 99:82.

Nymburk - Union Olimpija 72:85 (21:15, 16:24, 15:26, 20:20)

Česi su bolje ušli u susret te su krajem prve četvrtine imali i +8 (21:13), no Slovenci su odigrali odličan drugi period te su na odmor otišli s prednošću 39:37.

Još su bolje gosti igrali u trećoj četvrtini, a koševima našeg Damira Markote, koji prvo pogađa za dva, a potom i za tri poena, odlaze na +10 (55:45) u 27. minuti. Tri minute prije kraja susreta slobodnim bacanjima Kevinna Pinkneyja odlaze i na +19 (77:58), pa su do kraja susreta rutinski odradili posao.

U slovenskoj ekipi je čak šest igrača postiglo dvocifreni broj poena, a najviše od njih Kevinn Pinkney (21 i sedam skokova). Kendrick Gregory je dodao 18 uz pet skokova, Goran Jagodnik i Damir Markota (šest skokova) su upisali po 11 koševa dok su Vlado Ilievski i Sašo Ožbolt (četiri asistencije i pet osvojenih lopti) postigli po 10.

Domaće je predvodio Pavel Pumprla s 12 poena, pet skokova i četiri asistencije, a Aleš Chan i Michael Lenzly su dodali po 10 poena.

Igokea - Hemofarm 99:82 (23:26, 21:12, 31:18, 24:26)

Igokea je bila uvjerljiva protiv Hemofarma, a odlučilo je odlično drugo poluvrijeme domaćih u kojem su postigli 54 pogotka naprema 44 gostiju.

Gosti su u 6. minuti slobodnim bacanjima Marka Šutala poveli s +8 (17:9), a potom i sa 19:11, no domaći se vraćaju u igru te su već do kraja prve četvrtine smanjili taj zaostatak na samo -3 (23:26).

Dvije minute prije odlaska na veliki odmor domaći su serijom 10:4 poveli s +9 (44:35), a tricom je smanjio Danilo Anđušić, pa se s rezultatom 44:38 za Igokeu ušlo u drugi dio.

Rapsodija domaćih nastavila se i u drugom poluvremenu, a kod rezultata 51:41 rade seriju 8:0 te odlaze na velikih +18 (59:41). U 30. minuti su još malo i povećali tu prednost kada je tricu pogodio Brian Chase za 75:56 i tu je već postalo jasno da će pobjedu odnijeti domaći košarkaši. U posljednjoj su minuti susreta imali i 99:80, a konačan rezultat 99:82 postavio je najbolji igrač gostiju Milan Mačvan

Domaće su predvodili sjajni Brian Chase s 30 koševa (trice 7/10), sedam skokova i četiri asistencije, a dobri su bili i Dozet (13 poena), Vitkovac (11 poena i pet skokova) te Harvey s deset koševa i deset skokova.

Šutalo je bio najbolji kod Hemofarma sa 17 poena, a odmah do njega bili su i Mačvan (16 poena i sedam skokova), Savović (15 poena) te Anđušić s 13 postignutih koševa.