Vodeni sportovi

Kup Riječankama

Maja Giljanović • nedjelja, 12.12.2010.

Vaterpolistice riječkog Primorja pobjednice su ovogodišnjeg Kupa, igračice trenera Maura Mervcicha u Zadru su u finalu pobijedile braniteljice naslova Buru kojima nije pomoglo ni sedam golova Josipe Šuprahe i otišle korak dalje nego prošle sezone.

Primorje - Bura 15:8 (3:2, 4:2, 3:0, 5:4)

Kup za vaterpolistice, finale
Zadar, Bazen u Višnjiku

PRIMORJE: Katović, Majlat, Vrcelj, Premuš 1, Kalauz 1, Veža, Zekan 1, Anđelić, Valković, Reić-Kranjac 5, Skračić, Miljković 5, Knežević. Trener: Mauro Mervcich

Vezane vijesti

BURA: Barišić, Matić, Vučković 1, Šupraha 7, Marović, Mazić, Brnas, Civitico, Krstičević, Butić, Marović, Jovanović, Tanasković, Čajić. Trener: Nikša Savin

Igračica više: Primorje 5/7, Bura 2/4

Peterci: Primorje 2/2, Bura 2/2

Braniteljice naslova pobjednica Kupa vaterpolistice Bure protiv prošlogodišnjih su finalistica Primorja bolje otvorile susret, vodile su golovima Josipe Šuprahe 1:0 i 2:1, ali više od toga Riječanke im nisu dopustile.

Favorizirane igračice trenera Maura Mervcicha do konca su prvog poluvremena preko pojačanja iz prvakinja Mladosti Anamarije Reić-Kranjac i Emmi Miljković preokrenule na 3:2 i više se nisu osvrtale.

Do kraja prvog poluvremena iza Irene Barišić na golu Splićanki loptu šalju i Andrea Premuš i Maja Kalauz, a nakon što posljednje trzaje Bure daje Šupraha i smanjuje na 4:5 Reić-Kranjac s još dva gola prednost Riječanki na poluvremenu podiže na 7:4.

U trećoj četvrtini gol Primorja ostaje netaknut, ali zato se na suprotnoj strani na semafor upisuju i Elena Valković, Nina Hibšer i još jednom Miljković za nedostižnih 10:4.

Primorje je dobilo i revijalnu četvrtu četvrtinu, 5:4 golovima Karle Vučković i ukupno peterostrukih strijelaca Reić-Kranjac i Miljković koja je proglašena i za najbolju igračicu finala.

Vratile su tako 365 dana poslije Splićankama za 5:15 u finalu prošle godine, ali Bura je bila svjesna koliko je težak zadatak pred njima bez prve violine prošlogodišnjeg finala Japanke Konake i Karmele Tvrdić koja je prešla u Dubrovnik.