Splitske amaterske malonogometne lige na Sportnetu

Sportnet • utorak, 14.12.2010.

Zahvaljujući suradnji Sportneta i Udruge za mali nogomet – Split ubuduće ćete na stranicama Sportneta moći pratiti izvještaje s najzanimljivih utakmica splitskih amaterskih liga.

Udruga za mali nogomet – Split osnovana je još daleke 1965. godine te danas broji preko 2300 aktivnih članova organiziranih u oko 150 ekipa koje se natječu u 11 liga: 6 liga mladih (seniori), 4 lige veterana te liga 45 za igrače starije od 45 godina. Godišnje se pod okriljem udruge odigra preko 2000 natjecateljskih utakmica što dovoljno govori o ozbiljnosti i značaju udruge u okviru hrvatskog futsala.

Od ove natjecateljske sezone svi zapisnici s utakmica vode se na računalu te se svi podaci spremaju u bazu podataka. Paralelno s kompjuterizacijom rada udruge izrađene su i nove internet stranice koje su direktno vezane na bazu podataka te omogućuju jednostavno pretraživanje i pregledavanje svih rezultata i statistika.

Ovog tjedna donosimo vam pregled 3. lige mladih, a rezultate i tablice svih ostalih liga možete pronaći na našim internetskim stranicama .

U derbiju 12. kola 3. lige mladih ekipe FOOLS AND HORSES i MNK KMAN odigrale su 3 : 3 i tako nastavljaju neizvjesnu utrku za jedno od prva 2 mjesta koja vode u 2. ligu.

U 1.poluvremenu igralo se čvrsto na obje strane, s jako malo šansi. FOOLS AND HORSES su više težili pobjedi i imali više loptu u nogama, ali su momci s Kmana opasno prijetili preko kontri i polukontri. Mreže su mirovale sve do početka 2. poluvremena kada Sočo s 2 gola odvodi "mućke" do velike prednosti. Domaći su mudro i bez većih problema čuvali prednost sve do 23.minute kada Dvornik koristi neopreznost u protivničkoj obrani i pogađa za 2 : 1 i nadu u povoljan rezultat.

Pravu dramu vidjeli smo u samoj završnici utakmice: prvo je Ružić u 29. minuti iz akumuliranog udarca preciznim udarcem izjednačio rezultat, da bi svega 10 sekundi poslije Sočo postigao svoj 3 pogodak za novu prednost domaćih. KMAN je do kraja pokušao s vratarom u napadu doći do izjednačujućeg pogotka, a sreća im se osmjehnula u posljednjoj minuti kada je napravljen prekršaj na vrataru Kmana Serdareviću, a Leo Ružić je još jednom precizan iz akumulacije za konačnih 3 : 3.

Od ostalih rezultata valja izdvojiti novu pobjedu lidera prvenstva LC MONTY PAYTON protiv ekipe MNK NEORIĆ, dok smo u još jednom derbiju između ekipa RIBARI i GRADSKA vidjeli čak 17 golova...