Zadar tricama do pobjede u Vršcu

Vedran Babić • subota, 18.12.2010.

Suprotno nekim očekivanjima košarkaši Zadra trijumfirali su protiv Hemofarma. U sklopu 12. kola NLB lige oni su u Vršcu slavili 88:74, ubacivši na tom putu čak 13 trica.

Poraz na Cipru u EuroChallenge kupu od ETHA-e nije previše uzdrmao redove momčadi Danijela Jusupa. Dapače, na gostovanju u Vršcu kod Hemofarma porazili su domaćina i tako upisali drugu uzastopnu pobjedu u ligi nakon što su u prošlom kolu u Višnjiku nadvisili Partizan. To im je četvrta pobjeda i svakako veliki poticaj uoči nastavka natjecanja.

Domaćin je bolje otvorio utakmicu i imao inicijativu. Zahvaljujući Milanu Mačvanu poveli su 16:10 i 18:13, a nakon što je Jakov Vladović s četiri uzastopna koša smanjio na minimalni zaostatak, Hemofarm je serijom 10:0 odjurio na plus 11. Slaba igra Zadrana protkana pogreškama i promašajima omogućila je Hemofarmu da tricom Borisa Savovića u 18. minuti povede i s 14 razlike.

No, od tog trenutka uloge kao da su se obrnule i već do poluvremena Hemofarm je izgubio gotovo cijelu prednost. Točnije, Zadar se na krilima Vladovića te trica Marija Dundovića i Marka Cara vratio na svega minus jedan (43:42).

U drugom dijelu Vladoviću su se potpuno pridružili Car i Miro Bilan, zahvaljujući kojima je Zadar u 26. minuti poveo 61:56. Ulaskom u posljednji period vodio je naš viceprvak s četiri koša razlike, a nakon još jedne trice Cara našao se na plus sedam, no nekoliko promašenih šuteva u nizu vratili su Hemofarm u igru i opet je sve bilo izjednačeno (68:68).

Ipak, bilo je to posljednji put da su domaćini bili u egalu jer uslijedila je kanonada gostiju. U seriju 13:2 Zadrani su ugradili tri trice (Vladović, Car, Brown) i tako riješili utakmicu. Sjajno drugo poluvrijeme hrvatskog predstavnika zaključio je Brown 13. zadarskom tricom na utakmici za konačnih 88:74.

Car je ponovno bio najkorisniji igrač svoje momčadi s 23 koša (pet trica), osam asistencija i pet ukradenih lopti, a pratili su ga Vladović s 19 poena i pet asistencija te Brown s 15 poena, od čega 13 u drugom poluvremenu. Kod domaćina, najefikasniji bili su Bojan Krstović (17), Mačvan (15) i Miljan Pavković (12).