Athleticu remi na Camp Nou

Lovro Štrbinić • utorak, 21.12.2010.

U prvoj utakmici osmine finala Kupa kralja Athletic Bilbao je uspio sačuvati mrežu praznom na Camp Nou i tako ostvario dobar rezultat pred uzvratnu utakmicu. U drugoj utakmici Cordoba i Deportivo su također remizirali, ali tamo su vratari po jednom kapitulirali, dok je u Valenciji rezultat bio identičan onom u Barceloni.

Barcelona je večeras na svom stadionu ugostila Athletic Bilbao i njezini navijači vjerojatno su očekivali nastavak uvjerljivih pobjeda. Ipak, gosti su uspjeli otupiti oštricu napada Katalonaca i vratiti se u Baskiju neporaženi. Barcelona je u ovoj utakmici nastupila s kombiniranom postavom, ali i s brojnim članovima udarne jedanaestorice.

Tako su na klupi ispočetka ostali Messi i Villa, ali su u kasnijem dijelu utakmice dobili priliku. Nije nastupio ni Puyol, ali su zato u početnoj fazi utakmice domaćini u nekoliko navrata ugrozili vrata Athletica. Ipak, pokušaji Xavija, Inieste, Bojana i ostalih nisu bili dovoljno precizni, pa se na odmor otišlo bez pogodaka.

U početnih petnaestak minuta drugog dijela Guardiola u igru ubacuje Messija i Villu, ali ni njihovi pokušaji ne pronalaze put do mreže Iraizoza. Unatoč velikoj premoći u posjedu lopte i mnogo više udaraca prema golu protivnika utakmica je završila rezultatom 0:0 te će odluka pasti tek u uzvratu.

U istom terminu su dvoboj odigrali Cordoba i Deportivo, a ni u tom susretu nije bilo pobjednika. Tamo je goste u vodstvo doveo Riki pogotkom iz kaznenog udarca u 17. minuti. No, nadu gostima vratio je Diaz koji je u 71. minuti pogodio za 1:1 i tako postavio konačan rezultat.

Prvu utakmicu osmine finala ovog natjecanja odigrali su i Valencia i Villarreal, a ni u tom susretu nije bilo pogodaka, pa je tako nastavljen današnji trend malog broja pogodaka.

• Obrisan korisnik22.12.2010. u 16:31
    Naravno da nije isto, jucer je to bilo 4 3 3 wide dok je sa Messijem to 4 1 2 1 2, di su ova prednja dva wide. Nije bilo okomitosti, bilo je sirine, to je njima odgovaralo i dobru su stali na 20 metara od branke. Zasto Barca onda ne puca iz vanka ili ubacuje vise ne znam, to bi trialo, onda bi se... [više na forumu]
  • The Phantom22.12.2010. u 08:58
    Ništa za zabrinit se.Prvo bolje da su ostali nerješeno u kupu nego prvenstvu,drugo mislim da su svi igrači već na odmoru jer u 3 utakmice palo samo 2 gola, treće odmorili su se malo prvotimci, zamjene su dobile priliku i četvrto igra se i uzvrat gdje Barcu vodi dalje čak i nerješeni s golovima
    The Phantom
  • Obrisan korisnik22.12.2010. u 08:56
    1) Barcelona kup shvaća ozbiljno. 2) Svaka čast Baskima, dobro su stali 3) xavi-masch-keita u sredini nije isto ka xavi-busq-iniesta (+ messi koji djeluje iz sredine)
  • Obrisan korisnik22.12.2010. u 08:16
    Ma naravno da je Barca favorit i dalje za prolaz,ali sve čestitke Baskima,pokazali su srce i bez obzira s kojom momčadi Barca igrala,ona je uvijek favorit,pogotovo na Camp nou.. Još jednom,bravo Bilbao!
  • Obrisan korisnik22.12.2010. u 07:30
    Dobro smo se obranili... Nadam se pobjedi u uzvratu, ali bit će vrlo, vrlo teško!! Bravo, Athletic!