Stuttgartu i Bayernu devet pogodaka

Damir Žbulj • srijeda, 22.12.2010.

Utakmicama osmine finala njemačkog kupa zaključena je jesenska polusezona na njemačkim travnjacima. Wolfsburg se na svom terenu osramotio protiv Energie Cottbusa, dok je Köln, također na svom travnjaku, poražen od Duisburga.

Wolfsburg je u susret protiv Cottbusa ušao kao potpuni favorit, s našim Mandžukićem u početnom sastavu, no gosti su već u otvaranju utakmice dali do znanja kako se ne misle unaprijed predati.

Na samom početku, već u drugoj minuti, gosti dolaze u vodstvo. Nakon kornera u strijelce se upisao Petersen. Samo četiri minute kasnije Wolfsburg ima priliku za izjednačenje. Diego je ubacio, ali Mandžukićev udarac glavom odlazi malo pored lijeve vratnice.

Mandžukić je propustio priliku u 29. minuti, kada je njegov udarac završio u rukama vratara gostiju. Cottbus je svoje vodstvo udvostručio u 40. minuti. Na asistenciju strijelca prvog pogotka, zgoditak postiže Shao. Samo tri minute kasnije Petersen postiže svoj drugi pogodak i gosti na odmor odlaze s velikom prednošću.

U nastavku je Cicero zamijenio Mandžukića, a domaći do smanjenja vodstva dolaze u 56. minuti. Iz neposredne blizine loptu u mrežu posprema Džeko. Wolfsburg je do kraja utakmice sve karte bacio u napad, gosti su prijetili iz kontri, a jednu su skoro iskoristili u 76. minuti. Petersen je izbio sam ispred Benaglia, ali vratar je ipak bio uspješniji. Rezultat se do kraja nije mijenjao pa Energie plasirao u iduću fazu natjecanja.

Köln je na svom terenu poražen od Duisburga pa ni oni neće vidjeti četvrtinu finala njemačkog kupa. Jajalo je započeo ovaj susret, dok se Varvodić našao na klupi za rezervne igrače.

Gosti su i u ovoj utakmici stigli do ranog vodstva. Grlić je izveo korner, a u 16-ercu se najbolje snalazi Maierhofer glavom šalje loptu u mrežu. Duisburg je propustio još dvije velike prilike u 27. i 39. minuti, no na odmor se odlazi minimalnim vodstvom gostiju.

Trener domaćih je u nastavku susreta napravio sve tri zamjene do 65. minute, kako bi njegova momčad ipak stigla do izjednačenja. Međutim, idući pogodak postižu igrači Duisburga. Baljak je odlično uposlio Kocha, a njemu nije bilo teško povećati rezultat na 0:2. U 84. minuti igrači Kölna ipak postižu pogodak. Terodde puca lijevom nogom s 18 metara, a golman Duisburga je nemoćan. Gosti su se ovom pobjedom plasirali u četvrtinu finala njemačkog kupa.

Fantastičnu utakmicu ponovili su Stuttgart i Bayern. Nakon golijade prije nekoliko dana u prvenstvu, isti protivnici odigrali su utakmicu u kojoj je postignut pogodak više. Bayern je ovoga puta slavio s 3:6, a Danijel Pranjić zaigrao je u početnoj formaciji Louisa van Gaala.

Gosti u vodstvo stižu već u šestoj minuti. Ribery je uposlio Ottla, a on je fantastičnim udarcem s 30-ak metara svladao domaćeg vratara. Dvije minute kasnije, novi šok za Stuttgart. Müller je prošao po lijevoj strani, ubacio u kazneni prostor, Gomez je brži od Boulahrouza te iz blizi pogodak za svoju ekipu.

Nakon 32 minute igre, domaći smanjuju zaostatak. Harnik je na petercu pronašao Pogrebnjaka koji postiže svoj prvi pogodak na dvoboju. U prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena Stuttgart izjednačuje rezultat. Pogrebnjak s 13 metara posprema loptu pod gredu te tako postiže svoj i Stuttgartov drugi pogodak.

Nastavak susreta donosi nova uzbuđenja. Klose već u 52. minuti ponovno vraća goste u vodstvo, a u 67. minuti Boulahrouz dobiva drugi žuti karton pa domaći ostaju s igračem manje na terenu. Igrala se 73. minuta kada su domaći mogli ponovno stići do izjednačenja, ali najstrožu kaznu nije realizirao Cacau. Četiri minute kasnije, ono što nisu mogli iz penala, napravili su iz igre. Na ubacivanje Kuzmanovića odlično je reagirao Delpierre, koji glavom šalje loptu u mrežu. Rezultat nije dugo ostao 3:3. Već u 81. minuti na ubacivanje Riberyja, Müller s 11 metara šalje loptu iza leđa golmana Stuttgarta. Klose je pitanje pobjednika odlučio u 86. minuti. Asistira ponovno Ribery, a njemačkom reprezentativcu nije bilo teško poslati loptu u mrežu.

Tri minute prije kraja Stuttgart ostaje s devetoricom jer Delpierre zarađuje drugu javnu opomenu, a da rezultat ne ostane identičan onom iz prošlog susreta pobrinuo se Ribery. Lahm ga je pronašao u 16-tercu, a Francuz glavom postiže Bayernov šesti pogodak i time zaključuje utakmicu koja završava nevjerojatnih 3:6.

Susret Alemannije iz Aachena i Eintrachta iz Frankfurta odlučivao se nakon regularnih 90 minuta igre. Rezultat je na semaforu pokazivao 0:0 te su ekipe krenule u produžetke. Höger je za domaću ekipu promašio kazneni udarac, a do kraja susreta mreže se nisu tresle.

Nakon samo dvije minute produžetke Höger se iskupio za promašaj iz 15. minute te je ekipu Alemannije doveo u vodstvo. Osam minuta kasnije Eintracht dolazi do izjednačenja. Meier je vratio loptu Feninu, koji s 11 metara šalje loptu u mrežu.

Do kraja dodatnog vremena rezultat se nije mijenjao pa se krenulo izvođenju jedanaesteraca. Meier je u drugoj seriji za Eintracht puca preko grede, dok su kod domaćih svi izvođači bili uspješni, za konačnih 5:3.

• rider1123.12.2010. u 15:34
    moras ti spominjat kalinića jer si purger i ne podnosiš ga i ja jer ne "podnosim" Menđušića... pa kad ce te prestat s takvim usporedbama kad niti su isti tip igrača nit išta više.. tu priča staje
    rider11
  • Obrisan korisnik23.12.2010. u 09:41
    Tvoja primjedba je na mjestu ali Mandzo trenutno igra vise od Kalinica kojeg se isto zove iz bog zna kakvog razloga. Ako si gledao Wolfsburg ove godine onda bi vidio i da im je igra u rasulu i osim Dzeke nitko nezna koju poziciju igra.
  • Obrisan korisnik23.12.2010. u 05:49
    I onda Bilić zove Mandžukića u reprezentaciju. Proda si ga netribaš se vise sramotiti 16 utakmica gola nije vidio. Novi Balaban njemačkog nogometa.
  • Obrisan korisnik23.12.2010. u 00:53