Lille prvi preko praznika

Maja Giljanović • srijeda, 22.12.2010.

Posljednje kolo pred odlazak na novogodišnje praznike nije donijelo smjenu na čelu Le Championnata, Lille je protiv Saint-Etiennea odigrao 1:1 samo što pobijedili nisu ni Lyon ni Marseille, a Rennes i PSG na koncu su ostali i bez boda.

Lille je i s utakmicom manje jesenski prvak Francuske, igrači Rudija Garcije u posljednjem su susretu pred odlazak na novogodišnji odmor odigrali 1:1 protiv Saint-Etiennea, ali i bod im je na koncu bio dovoljan da odole pritisku najbližih pratitelja i da PSG-u na drugom mjestu pobjegnu na bod prednosti.

Saint-Etienne u Lilleu nije pobijedio od 1993., u posljednjih je pet utakmica osvojio tek jedan bod, ali na Metropole je doputovao osokoljen pobjedama protiv Monaca (2:0) i Arles-Avignona (2:0) i serijom od šest utakmica bez poraza. Lille je bio bliži pobjedi, prvi topnik lige Sow je 14. golom sezone les Dogues doveo u vodstvo u 72. minuti, ali samo pet minuta poslije Rami je na Matuidiju skrivio penal koji je Sako svom silinom pretvorio u 1:1.

PSG i Rennes koji su u večerašnje utakmice ušli poravnati s Lilleom ovog su puta ostali kratki i za bod. Parižani su nakon 13 utakmica uzastopce u svim natjecanjima izgubili u Nancyju, gostima se pisalo crno od 14. minute i prestrogog isključenja Sakha i nakon što su u posljednjih 20-ak minuta fizički pali više im nije bilo spasa. Hadji je u 66. i 82. minuti probušio Edela i Parižanima nanio prvi poraz od 24. listopada i 2:3 protiv Auxerrea.

Rennes u Caenu nije pobijedio ni u osmom pokušaju, a ovog su puta poklekli u 9. minuti. Normandijcima je prvo veselje nakon 12 utakmica uzastopce bez da su okusili slast pobjede donio Hamouma, a gosti mogu žaliti za 86. minutom u kojoj je Thebaux čudesno skinuo ispred Brahimija.

PSG i Rennes dostigao je Lyon koji je na Gerlandu odigrao 1:1 protiv Auxerrea. Dejan Lovren je odigrao svih 90 minuta, u 55. minuti je zbog zakašnjelog preoštrog starta zaradio žuti karton, a i Lyon i Auxerre mogu žaliti za propuštenim.

Lavovi su vodili od 45. minute i autogola Mignota, a Auxerre je izjednačio u prvom napadu drugog dijela preko Quercije. Do kraja je na jednoj strani šansu za tri boda propustio Makoun koji je u 68. minuti pogodio okvir gola, a na drugoj Chafni kojeg je Lloris u drugoj minuti nadoknade osujetio u situaciji jedan-na-jedan.

Bod su i to jedni protiv drugih osvojili Brest i Marseille koji je posljednjih pet minuta nakon isključenja Kaborea odigrao s devetoricom u polju, strijelci nisu bili raspoloženi i Brest je polusezonu završio kao jedina momčad koja na svom travnjaku nije doživjela nijedan poraz.

Valenciennes je protiv Toulousea gubio od 35. minute i gola Sissoka samo da bi preko Angoue u 44. i Danica u 45. preokrenuo i slavio, a nakon što je gol Malonge za vodstvo Monaca u 8. minuti u 48. autogolom poništio Lolo otpor Sochauxa je u trećoj minuti nadoknade susreta slomio Park i sva je vjerojatnost spasio stolicu trenera Lacombea.