Bordeaux 2:2 Lens
Lens

Runje se ozlijedio, Bordeaux spasio bod

Maja Giljanović • srijeda, 22.12.2010.

Lens je u Bordeauxu vodio 2:0, od 72. je minute i rezultata 2:1 igrao s igračem više, ali je nakon izlaska hrvatskog reprezentativca Vedrana Runje zbog ozljede primio gol za 2:2. Bivši hajdukovac je nakon starta Diarre stisnuo zube idućih desetak minuta, ali u 80. minuti je napustio travnjak Chaban-Delmasa i u drugoj minuti sudačke nadoknade Bordeaux je spasio bod.

Pod budnim okom bivšeg francuskog izbornika Jacquesa Santinija koji je na utakmici u Bordeauxu zamijenio bolesnog prvog trenera Lensa Jean-Guy Wallemmea Sang et Or su dulje od sat vremena bili u dobitnoj poziciji, ali nisu izdržali.

Vodili su golovima Eduarda iz 15. i Boukarija iz 45. minute s opipljivih 2:0 na poluvremenu, a zamalo su u 48. minuti poslali i treću loptu iza Carrassoa samo što je golmana Žirondinaca nakon udarca Eduarda spasila prečka.

Apatični Bordeaux prvi je put ozbiljno zaprijetio u 62. minuti, ali ispriječio se Vedran Runje, bivši je hajdukovac sjajno skinuo šut Saiveta. Pet minuta poslije, međutim, hrvatski je reprezentativac pokleknuo, Plašil je izveo korner, a Alou Diarra je vratio bolju u obraze 24,014 navijača na tribinama Chaban-Delmasa.

Kapetan se u 70. minuti zaboravio, zbog neopreznog starta na Runji Diarra je zaradio drugi žuti i Bordeaux ostavio s devetoricom u polju. Bivši hajdukovac ostao je na travnjaku još desetak minuta, ali u 80. je od Santinija tražio zamjenu.

Tunižanin Kasraoui nije se pošteno ni zagrijao, a u drugoj od punih sedam minuta nadoknade primio je gol. Ponovno je korner bio koban za Lens, Plašil ga je izveo, Ben Khalfallah pucao, a odbijenu loptu u mrežu pospremio je Gouffran.

74 minute na terenu je proveo i Gregory Sertic, 21-godišnjak na posudbi iz Bordeauxa prvi je put nakon što je dvije godine proveo u B i dvije u A momčadi Žirondinaca na Chaban-Delmas istrčao kao gost.