Široki pokvario blagdane Zadranima

Lovro Štrbinić • četvrtak, 23.12.2010.

U prvoj utakmici 13. kola NLB lige Zadar je ugostio Široki i dopustio predstavnicima BiH da odnesu puni plijen iz Višnjika. Tako će igrači Zadra ipak u nešto lošijoj atmosferi otići na kratke praznike povodom blagdana.

Dva dana prije Božića Zadrani su ugostili goste iz Širokog Brijega i tako odigrali treću utakmicu u samo šest dana. Nakon što su ponudili dobru igru i slavili u ogledima s Hemofarmom i ETHA-om, košarkaši Zadra su se očito malo i istrošili i lošim prvim poluvremenom dopustili gostima da izađu iz ovog dvoboja kao pobjednici.

Prva četvrtina u potpunosti je pripala Širokom i nakon deset minuta igre na semaforu je svijetlio rezultat 15:26. Međutim, ni to nije bilo dovoljno da se Zadrani trgnu i u drugoj dionici se stvari nimalo ne mijenjaju. Štoviše, razlika se povećava i domaćini na poluvremenu zastaju već 16 poena.

Tek u trećoj četvrtini Zadrani pokazuju svoje bolje lice. Točnije, nešto bolja igra počinje u drugom dijelu te dionice kada domaćini smanjuju zaostatak i dolaze na samo pet poena zaostatka. Ipak, više od toga se nije dalo i zahvaljujući umoru Zadrana, ali i dobroj igri gostiju utakmica završava rezultatom 74:80 u korist Širokog.

Mala utjeha Zadranima će biti podatak da iz njihovih redova dolazi najbolji igrač susreta Jakov Vladović. On je danas ubacio 22 poena te zabilježio sedam skokova i tri asistencije. Marčinković je dodao još 14, a Car 12 poena. Kod gostiju je prednjačio bivši igrač Zadra Vedran Morović s 20 poena i pet asistencija.

• JeremijaX23.12.2010. u 23:36
    NLB liga 1 Široki 13 -27 21 Napokon i iz ove naše države nešto jako dobro i na što možemo biti ponosni :D
    JeremijaX
  • Obrisan korisnik23.12.2010. u 22:54
    ŠIROKI! :D jednom davno sam bio u jazinama na ovoj utakmici...i svidilo mi se gostovanje...a treba posebno zahvalit zadru, neki naši najbolji košarkaši sadašnji i prijašnji su došli upravo iz zadra... :D