Vodeni sportovi

Medvjedi izborili važnu pobjedu

Ana Legradi • četvrtak, 13.01.2011.

Jadranu ni u sedmom kolu Triglav Jadranske lige nije uspio uzeti bodove. Splićani su ugostili zagrebački Medveščak i pružili mu nedovoljan otpor. Gosti su kući otišli i s više nego odličnim rezultatom od 12:4. Najuspješniji strijelac je bio Kolar, postigavši četiri pogotka za svoje Medvjede i ostvarivši korak bliže doigravanju lige.

JADRAN SPLIT - MEDVEŠČAK 4:12 (1:1, 0:3, 2:5, 1:3)

Triglav Jadranska liga, 7. kolo
Split, bazeni Poljud
Suci: Curić, Abramović

Jadran ST: Kačić (10 obrana), Jelavić, Vukić 2, Vlaić, Gluhaić, Kekez, Lisica, Vuleta, Branas, Peričić 1, Banovac 1, Visković, Koljanin, Divković. Trener: Mirsad Zajmović.

Medveščak: Selen (11 obrana), Burić, Kolar 4, Čule, Jakovac 1, I. Milaković 2, Martinić 1, K. Milaković 1, Vegar, Geratović 2, Ćuk, Samodol, Blažević 1, M. Jelavić. Trener: Damir Vincek.

Igrač više: Jadran ST 2/6, Medveščak 1/6

Domaćini su igrali bez važnog igrača, Mile Smodlake, a nedostatak je nastojao nadoknaditi Vukić s dva pogotka. Prva trećina je završena neriješeno, domaćin je poveo pogotkom Banovca, ali Milaković izjednačuje. Do poluvremena za sigurno vodstvo su se pobrinuli Kolar, Martinić i Jakovac.

Nakon poluvremena se nastavljaju boljke domaćina koji su s velikim zaostatkom primili još pet pogodaka. U zadnjih osam minuta istaknuo se Kolar postigavši dva pogotka za ukupan dojam od četiri pogotka u susretu. Domaćinima nije pomogao ni sjajan golman Kačić koji je upisao 10 obrana, momčad je nemotivirano završila susret, a za bolji dojam se pobrinuo Peričić postigavši posljednji pogodak u susretu za 4:12 domaćina.

Medveščak tako sigurno kreće na put prema doigravanju, u osmom kolu je slobodan, a 29. siječnja u devetom kolu na bazenu u Utrinama očekuje splitski POŠK. Splitski Jadran drži pretposljednje mjesto lige, a u osmom kolu 22. siječnja će u gradskom derbiju gostovati kod POŠK-a.