Široki izgubio četvrtu zaredom

Ante Zovko • nedjelja, 16.01.2011.

Zaključeno je 17. kolo NLB lige. Košarkaši Širokog i dalje su bez pobjede u novoj godini. Na Pecari su poraženi od Hemofarma u utakmici u kojoj su prokockali veliko vodstvo. Zvezda se novim porazom pridružila Zadru na dnu lige.

Široki je u prvom dijelu sezone ostvarivao rezultate iznad vlastitih očekivanja, neko je vrijeme bio u vrhu lige, ali situacija se dramatično promijenila ulaskom u 2011. godinu. Bolesti vodećih igrača učinile su svoje i Široki je zaredao s tri poraza.

Četvrti u ovoj godini stigao je na Pecari protiv Hemofarma. Vrščani su slavili 90:84 u završnici koju je obilježila stvaralačka kriza u redovima domaćina. Naime, u posljednje tri i pol minute Široki nije postigao ni poena, a primio ih je deset te upisao četvrti poraz zaredom, treći u svojoj dvorani u ovoj sezoni.

U domaću su se momčad vratili svi oporavljenici i odmah je to izgledalo puno bolje za Široki koji je kontrolirao utakmicu predvođen Franom Pilepićem (19 poena, četiri skoka, tri asistencije, valorizacija 24) i Ivanom Grgatom (14 poena). Hemofarm se u drugoj četvrtini našao u dvoznamenkastom zaostatku, najviše 16 poena, ali se u trećoj vratio u egal ponajviše zahvaljujući nevjerojatnoj partiji Borisa Savovića (34 poena, osam skokova, valorizacija 43).

U 37. minuti Štemberger je ubacio tricu za 84:80, pokazat će se posljednje poene Širokog u utakmici. Tada su sve u svoje ruke preuzeli Savović, Jeremić i Krstović i serijom 10:0 u tri i pol posljednje minute odnijeli plijen u Vršac.

Da Široki ima za čim žaliti pokazuje i statistika: petorica igrača bila su dvoznamenkasta (Špralja 11, Morović i Štemberger po 10, dok su Bilinovac i Planinić imali osam, odnosno sedam). Savović je zasjenio svoje kolege pa je samo Pavković otišao preko deset (13).

Sljedeći protivnik Širokobriježana, Budućnost, poražena je u Kragujevcu. Radnički je slavio 75:68 uz sjajno izdanje Michaela Leeja (21 poen, osam skokova) koji je odigrao cijelu utakmicu, bez zamjene. Kod Podgoričana istaknuo se Marko Simonović s 18 poena i sedam skokova.

U Pioniru Crvena zvezda je poražena i 12. put, ovaj put od Igokee sa 81:72. Iako je prvo poluvrijeme, u kojem su domaći imali dvoznamenkastu prednost, naslućivalo kako bi Zvezda mogla ostaviti Zadar usamljen na dnu, gosti iz Aleksandrovca okrenuli su u drugom dijelu i preuzeli inicijativu. Chase (20) i Vitkovac (19) vodili su goste do osme pobjede, a kod Zvezde se istaknuo Marsh (20).