Montpellier na mišiće protiv PSG-a

Maja Giljanović • utorak, 18.01.2011.

Montpellier je prvi finalist francuskog Liga-kupa, igrači Renea Girarda na svom su La Mossonu otpor aktualnih pobjednika Kupa PSG-a golom Oliviera Girouda slomili dvije minute prije kraja drugog produžetka.

Montpellier je prvi izborio finale Liga-kupa na Stade de Francea 23. travnja, igrači trenera Renea Girarda u Montpellieru su slomili otpor aktualnih pobjednika Kupa PSG-a i prvi put nakon 1994. godine i izgubljenog finala Coupe de Francea (0:3 od Auxerrea) zaslužili put u Pariz na finale jednog od kupova.

Montpellier je Liga-kup osvojio 1992., osvojio je i "pravi" Kup 1990., a na putu ka trećem naslovu stoji mu još samo bolji iz susreta koji sutra na l'Abbe-Deschampsu igraju Auxerre i Marseille.

Vezane vijesti

Isplatila se "pila naopako" trenera Montpelliera koji je pred utakmicu izjavio: "Cijeli svijet očekuje finale između Marseillea i PSG-a što i ne čudi jer naš je susret utakmica velikog kluba koji igra odličnu sezonu i malog kluba u lošoj formi".

Brojni su razlozi zbog kojih su Parižani slovili za favorite. PSG je od kolovoza izgubio tek dvije utakmice (Auxerre, Nancy), izborio je proljeće u Europi, prije 10 dana je protiv Lensa izborio 1/16 finala Kupa (5:1), a prošli je tjedan u Le Championnatu pobijedio Sochaux (2:1) i ostao na bod zaostatka iza Lillea.

Montpellier je, pak, treći najlošiji napad lige koji je u 20 utakmica postigao samo 17 golova i efikasniji je samo od Nicinog i Arles-Avignovog, ispao je iz Kupa od drugoligaša Reimsa (0:1), do prošlog tjedna protiv Valenciennesa (2:1) nije pobijedio na šest utakmica zaredom, a Girard je večeras morao bez suspendiranih Spahića i Stamboulija, bolesnog Jourdrena i ozlijeđenih Džodića, Pitaua, Koite i Kabzea.

90 minuta je okončano bez golova, ali uzbuđenja nije nedostajalo. Najbliže golu u prvom dijelu bili su Estrada u 33. minuti za Montpellier i Hoarau u 44. za PSG, a početkom nastavka gosti su stisnuli i Montpellier se jedva obranio. Chantome je u 55. minuti pucao tik kraj stative, a 10 minuta poslije Hoarau je izašao sam pred golmana samo da bi pucao poviše prečke.

U 88. minuti Chantome je neoprezno zaradio drugi žuti i ostavio PSG s devetoricom u polju za dvaput po 15 minuta produžetaka. U 95. minuti Coupet je spasio ispred Ait-Fane, u 98. i 111. minuti Pionnier skida udarce Mauricea i Giulyja, a baš u trenutku kad je izgledalo da će odluka pasti na jedanaesterce Dernis je ubacio kao na trepavicu za Girouda, a prošle godine u majici Toursa najbolji strijelac Ligue 2 nije okolišao i dvije je minute prije kraja drugog produžetka probio Coupeta.